Darbas laboratorijoje

PSO paragino ištirti laboratorinės kilmės COVID-19 versiją

(atnaujinta 14:12 2021.04.03)
Antradienį organizacija paskelbė pilną tarptautinės organizacijos ekspertų grupės ataskaitos apie vizitą Kinijos Uhane, siekiant nustatyti koronaviruso kilmę, versiją, kurioje nurodoma, kad COVID-19 nutekėjimas iš laboratorijos "itin mažai tikėtinas"

VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovas Tedros Adhanom Ghebreyesus paragino toliau tirti COVID-19 laboratorinio nutekėjimo versiją su papildomomis misijomis, dalyvaujant specialiems ekspertams, praneša RIA Novosti.

PSO antradienį paskelbė pilną tarptautinės organizacijos ekspertų grupės ataskaitos apie vizitą Kinijos Uhane, siekiant nustatyti koronaviruso kilmę, versiją, kurioje jis pavadino COVID-19 nutekėjimą iš laboratorijos "itin mažai tikėtinu".

"Komanda taip pat apsilankė keliose Uhano laboratorijose ir apsvarstė galimybę, kad virusas pateko į žmonių populiaciją dėl laboratorinio incidento. Tačiau aš nemanau, kad šis įvertinimas buvo pakankamai išsamus. Norint sužinoti daugiau, reikės daugiau duomenų ir tyrimų. gauti patikimesnes išvadas", — organizacijos tinklalapyje cituojami Ghebreyesus žodžiai.

"Nors komanda padarė išvadą, kad laboratorijos nutekėjimas yra mažiausiai tikėtina hipotezė, tai reikalauja tolesnio tyrimo, galbūt atliekant papildomas misijas, kuriose dalyvautų specialūs ekspertai, kuriuos aš noriu dislokuoti", — pridūrė jis.

PSO vadovas pabrėžė, kad organizacijos specialistai nerado viruso šaltinio, ir paragino tęsti paiešką.

"Surasti viruso kilmę reikia laiko, ir mes esame atsakingi už pasaulį, kad surastume šaltinį, kad galėtume kartu imtis veiksmų, kad sumažintume viruso pasikartojimo riziką. Nė viena tyrimo kelionė negali suteikti visų atsakymų", — sakė jis.

Tarptautinė PSO ekspertų grupė jau beveik mėnesį nuo sausio 14 dienos yra Kinijoje ir kartu su Kinijos ekspertais atliko COVID-19 kilmės nustatymo tyrimus. PSO ekspertams pavyko aplankyti Uhano virusologijos institutą, įskaitant labai izoliuotą BSL-4 laboratoriją, kuri buvo susijusi su gandais apie tariamą viruso nutekėjimą ar galimą dirbtinę COVID-19 kilmę, ligoninę, Huanan jūros gėrybių turgų, taip pat kontrolės ir ligų prevencijos centras.

Tegai:
Kinija, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1781)
Amazon įkūrėjas Džefas Bezosas

"Forbes" paskelbė turtingiausių žmonių planetoje reitingą

(atnaujinta 18:28 2021.04.10)
Iš viso šiais metais "Forbes" reitinge yra 2 755 milijardieriai —- 660 žmonių daugiau nei 2020 metais

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Elonas Muskas, kuriam priklauso akcijų paketai bendrovėse "SpaceX" ir "Tesla", pakilo į antrąją vietą kasmetiniame "Forbes" turtingiausių žmonių pasaulyje reitinge su 151 milijardo dolerių turtu, per metus padidinęs savo turtą šešis kartus, rodo reitingo duomenys.

Tai yra 126,4 milijardo dolerių daugiau nei prieš metus, kai jis buvo 31 vietoje, o turtas siekė 24,6 milijardo dolerių. Pagrindinė priežastis, kaip nurodo "Forbes", tai "Tesla" akcijų kotiruočių augimas aštuonis kartus nuo praėjusių metų reitingo paskelbimo.

Tuo pačiu metu "Amazon" įkūrėjas Džefas Bezosas išlieka reitingo lyderiu ketvirtus metus iš eilės. Jo turtas išaugo 64 milijardais dolerių iki 177 milijardų dolerių, sakoma žurnalo 35-ajame kasmetiniame turtingiausių žmonių pasaulноу reitinge.

Trečią vietą reitinge užėmė grupės "Louis Vuitton Moët Hennessy" prezidentas Bernaras Arno su 150 milijardų dolerių turtu. Žurnalas pažymi, kad per metus jo turtas beveik padvigubėjo.

Ketvirtoje vietoje yra "Microsoft" įkūrėjas Bilas Geitsas, jo turtas išaugo 26 mlrd. dolerių per metus iki 124 mlrd.

Penktoje vietoje yra "Facebook" vadovas Markas Zukerbergas — jo turtas vertinamas 97 mlrd. dolerių, tai yra 42,3 mlrd. daugiau nei prieš metus.

Iš viso šiais metais "Forbes" reitinge yra 2 755 milijardieriai —- 660 žmonių daugiau nei 2020 metais. Jų bendras turtas pasiekė rekordinius 13,08 trln. dolerių, tai yra 5,08 trln. daugiau nei pernai. Sąraše yra daugiau nei 100 dalyvių iš Rusijos. Naujokų reitinge yra 493. Iš sąrašo iškrito 84 žmonės, iš jų 23 — dėl mirties.

Tegai:
Forbes
Dar šia tema
"Forbes" paskelbė 50 naujų milijardierių sveikatos apsaugos srityje
"Forbes" pasakojo, kaip 2020 metais išaugo turtingiausių pasaulio žmonių turtas
"Forbes": JAV turi ruoštis blogiausiam karui su Rusija
Širdies smūgis

Gydytojai pasakojo, kaip atpažinti širdies smūgį

(atnaujinta 00:22 2021.04.11)
Pykinimas, galvos svaigimas ar dusulys taip pat gali reikšti širdies priepuolį. Nemažai pacientų staiga jaučia nerimą, panašų į panikos priepuolį

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Širdies priepuolio simptomus galima lengvai supainioti su kitais negalavimais. "Express", remdamasi Britų širdies fondo duomenimis, nurodo, kaip atpažinti mirtiną būklę, praneša RIA Novosti.

Svarbiausia yra tai, kad diskomfortas krūtinėje nepraeina, o paskui plinta į kitas kūno dalis, pavyzdžiui, kaklą, žandikaulį, nugarą, skrandį, rankas. Vien dėl šių simptomų reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Pykinimas, galvos svaigimas ar dusulys taip pat gali reikšti širdies priepuolį. Nemažai pacientų staiga pajunta nerimą, panašų į panikos priepuolį.

Simptomai, ekspertų teigimu, gali tęstis kelias dienas arba pasireikšti staiga.

Anksčiau mokslininkai išsiaiškino, kaip kraujo grupė veikia širdies priepuolio riziką. Kaip paaiškėjo, žmonėms, turintiems antrąją ir trečiąją kraujo grupes, rizika susirgti širdies priepuoliu yra aštuoniais procentais didesnė nei pirmosios grupės žmonių.

Širdies priepuolis — rimta patologinė būklė, kurią sukelia ūmus širdies raumens aprūpinimo krauju sutrikimas (užsikimšimas trombu ir (arba) spazmas, širdį maitinančios arterijos aterosklerozinės plokštelės srityje), išsivysčius šio raumens dalies išemijai ir nekrozei (mirčiai).

Tegai:
širdis, sveikata
Temos:
Medicina ir sveikata