Vokietijos kanclerė Angela Merkel su Prancūzijos prezidentu Emanueliu Makronu, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: Merkel, Putinas ir Makronas kalba apie Rusijos vakciną

(atnaujinta 10:24 2021.04.04)
Vokietijos kanclerė Merkel ir Prancūzijos prezidentas Makronas su Rusijos prezidentu Putinu aptarė bendradarbiavimą vakcinų gamybos srityje. Šis bendradarbiavimas priklausys nuo vakcinos "Sputnik V" Europos vaistų agentūros patvirtinimo

VILNIUS, balandžio 4 — Sputnik. Vokietijos kanclerė Angela Merkel su Prancūzijos prezidentu Emanueliu Makronu ir Kremliaus vadovu Vladimiru Putinu aptarė galimą bendradarbiavimą gaminant vakcinas. Pasak Vokietijos vyriausybės atstovo Steffeno Seiberto (Štefeno Zeiberto), vaizdo konferencijos metu taip pat buvo aptarta Rusijos vakciną "Sputnik V", sprendimą dėl jos registravimo turi priimti Europos vaistų agentūra (EMA). Apie tai rašo Vokietijos laikraštis "Die Welt".

Pasak Zeiberto, "tyrimas atliekamas pagal tuos pačius standartus, kaip ir bet kurių kitų vakcinų atveju". Remiantis Kremliaus pranešimais, taip pat buvo aptartos "galimo šio vaisto tiekimo ir bendros gamybos ES šalyse perspektyvos".

Šiuo metu Europos vaistų agentūra nagrinėja paraišką įregistruoti "Sputnik V" ES. Balandžio mėnesį jos ekspertai turi vykti į Rusiją patikrinti vakcinos gamybos ir laikymo būdus. Rusijos farmacijos koncernas "R-Pharm" nuo birželio arba liepos ketina gaminti vakciną Bavarijos Ilertisene.

Putinas, Merkel ir Makronas taip pat aptarė konfliktą Ukrainoje, — apie tai pranešė Berlynas ir Maskva. Pasak Zeiberto, Merkel ir Makronas paragino intensyvinti derybas vadinamuoju Normandijos formatu, kad būtų įgyvendintos Minsko sutartys. Kaip pranešė Kremliuje, Putinas pakartojo susirūpinimą dėl „Ukrainos išprovokuotos ginkluotos konfrontacijos eskalavimo“. Nepaisant paliaubų, Rytų Ukrainoje nuolat kyla mūšiai tarp vyriausybės pajėgų ir prorusiškų separatistų.

Kalbėjo ir apie situacijas Baltarusijoje ir Sirijoje, taip pat apie tai, kas vyksta Libijoje. Kaip pranešė Maskva, Putinas, paliesdamas rimtai pakenktų Rusijos ir Europos Sąjungos santykių, nurodė savo šalies pasirengimą "atkurti normalų depolitizuotą bendradarbiavimą".

Kalbant apie Rusijos opozicijos politiko Aleksejaus Navalno įkalinimą, Vokietijos vyriausybė teigė, kad Merkel ir Makronas pabrėžė būtinybę "laikytis pagrindinių teisių ir laisvių, įtvirtintų Europos žmogaus teisių konvencijoje".

Didžiausią leidinio skaitytojų susidomėjimą sukėlė COVID-19 vakcinų klausimas ir "Sputnik V" vakciną.

"Vakcina turės būti gaminama Bavarijoje! <...> Esant dabartinei situacijai, vakcinos negalima atmesti vien dėl to, kad ji buvo sukurta Rusijoje. Priešingai, tai bus įtampos sumažinimo politika!" — rašė FrHa.

"Vakcina egzistuoja jau pusmetį. Ir jei dar nesutvarkyti formalumai, tai ne tik aplaidumas, bet ir piktybiškas ketinimas. Ir už tai reikia bausti!" - pridūrė Joachimas H.

"Ar tai ne ta vakcina, iš kurios pernai juokėsi visa ES? Abejojo, nes ji buvo sukurta per greitai? Manau, kad laikas atsiprašyti, ypač Vokietijos spaudai, nes ką ji tik nerašė!" — komentavo Kasparas H. S.

"Merkel bando ištaisyti savo klaidas per vakcinavimą nuo COVID-19", — rašo Frantisek K.

"Na, kaip greitai viskas įvyko! "AstraZeneca" kaip vakarietiška vakcina nyksta, nebėra vilties. O dabar Rusijos vakcina. Įdomu, kaip jie paaiškins tai, kad ši vakcina pasirodys labiau prieinama, pigesnė ir mažiau paveikia organizmą? Daugiau nei 50 šalių jau sėkmingai naudojasi. Labas rytas, ES!!" — parašė Zeitungsleser.

Tegai:
Vladimiras Putinas, Angela Merkel, Emanuelis Makronas, Sputnik V, Rusija
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (351)
Princas Haris

Be Megan Markl, bet su PGR testu: princas Haris atskrido į senelio laidotuves

(atnaujinta 15:52 2021.04.12)
Apie maištaujančio hercogo atvykimą į Londoną pranešė Britanijos bulvariniai leidiniai. Princas Haris buvo pastebėtas Hitrou oro uoste vienatvėje

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Princas Haris atskrido į Didžiąją Britaniją į senelio Edinburgo hercogo princo Filipo laidotuves. Apie tai pranešė rašo leidinio "The Sun" šaltiniai.

 

Princo Filipo mirtis tapo tikru smūgiu karalienei ir britams. Princas Filipas nesulaukė savo 100-ojo gimtadienio, kurį pagal likimo ironiją atsisakė švęsti. JAV gyvenantis karališkųjų titulų atsisakęs princas Haris nusprendė kuriam laikui pamiršti apie konfliktą su artimaisiais ir atvyko atsisveikinti su seneliu.

Kaip praneša "The Sun", princas Haris atvyko į princo Filipo laidotuves: maištingas hercogas buvo pastebėtas Hitrou oro uoste be Megan Markl.

Yra žinoma, kad dabar princas privalo laikytis 10 dienų karantino, tačiau jei jis gaus neigiamą COVID-19 testą, šį laikotarpį bus galima sutrumpinti penkiomis dienomis. Tuo pat metu atvykstantys į šalį turi turėti dar vieną test1 — atliktą ne anksčiau kaip prieš 72 valandas.

Yra žinoma, kad Sasekso hercogas šiam laikotarpiui planuoja apsistoti rūmuose.

Kaip britai sureagavo į Hario atvykimą, kol kas neaišku. Daugelis iki šiol negali suprasti jo šykščios reakcijos į princo Filipo mirtį. Po tragedijos princas ir Megan Markl paliko tik trumpą žinutę Internete, kur padėkojo seneliui už jo tarnybą ir išprovokavo gerbėjų kaltinimus bejausmiu ir kietaširdiškumu.

Balandžio 10 dieną rūmai pranešė, kad Elžbietos II vyro laidotuvės vyks balandžio 17 d., o prieš tai Didžiojoje Britanijoje bus paskelbtas nacionalinis gedulas.

Tegai:
Didžioji Britanija, karališkoji šeima, Princas Haris
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Įdomūs faktai apie Britanijos karalienės sutuoktinį princą Filipą
Mirė Elžbietos II vyras princas Filipas
Maskvos kremlius, archyvinė nuotrauka

Vakarų pareiškimai apie "Rusijos agresiją" jau devalvavo, pareiškė Kremliuje

(atnaujinta 14:58 2021.04.12)
Anksčiau Vašingtonas pareiškė apie "Rusijos agresijos" eskalavimą ir Rusijos kariuomenės judėjimą Kryme ir prie rytinės Ukrainos sienos

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas, komentuodamas JAV valstybės sekretoriaus Entonio Blinkeno žodžius apie Rusijos "agresyvių veiksmų" pasekmes, teigė, kad kuo daugiau apie tai pareiškiama, tuo labiau tai devalvuoja.

Kaliningradas
© Sputnik / Константин Чалабов

Anksčiau Blinkenas interviu NBC televizijai, kalbėdamas apie situaciją Ukrainoje, pasakė apie galimas "pasekmes" Rusijai iš Vašingtono pusės, jei ji ir toliau "elgsis agresyviai".

"Vyksta tam tikra tokių frazių devalvacija. Šie raginimai atsisakyti kai kurių trumpalaikių ir agresyvių veiksmų, grasinimai priversti už tai susimokėti — kuo daugiau tokių frazių išsakys, tuo labiau jos devalvuos", — atsakė Peskovas į žurnalistų prašymą pakomentuoti Blinkeno pareiškimą.

"Rusija, dar kartą pakartoju, kad niekada niekam neatstovavo ir neatstovaus agresijos ir niekada nesiėmė agresyvių veiksmų", — pridūrė jis.

Anksčiau Vašingtonas paskelbė apie "Rusijos agresijos" eskalavimą ir Rusijos kariuomenės judėjimą Kryme ir prie rytinės Ukrainos sienos. JAV paragino Rusiją paaiškinti šiuos perkėlimus ir paskelbė apie savo pasirengimą bendrauti. Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Rjabkovas RIA Novosti sakė, kad paaiškinimai Amerikos pusei buvo pateikti praėjusią savaitę. Jis pažymėjo, kad pagal JAV pasiūlytą "tonaciją ir perspektyvą" Rusija nevykdys dialogo, o Vašingtonas turės būti patenkintas jau gautais paaiškinimais.

Kovo pabaigoje Ukrainos "silovikai" pareiškė, kad keturi kareiviai žuvo ir dar du buvo sužeisti per apšaudymą netoli Donecko srities Šumio kaimo. Kijevas pradėjo skelbti apie padėties Donbase pablogėjimą. Savo ruožtu pasiskelbusios Donecko ir Lugansko liaudies respublikos apkaltino Kijevą paūmėjimu — pagal jų pareiškimus yra saugumo pajėgų provokacijos, o apsauginiai atkuria ugnį. Taip pat DNR ir LNR paskelbė, kad gyvenvietėse aptikta dešimtys Ukrainos karinės technikos vienetų. Be to, Luhanskas apkaltino Kijevą dėl netvarkingo teritorijų minavimo.

Nuo 2014 metų Kijevas ne kartą skleidė prognozes dėl Rusijos ginkluotųjų pajėgų veiksmų, įskaitant tariamai planuojamas atakas. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas anksčiau pareiškė, kad Rusijos Federacija neketina nieko pulti. Pasak jo, Rusijos grėsmė — "išgalvojimas tų, kurie nori pasipelnyti iš savo, kaip avangardo, vaidmens kovoje su Rusija, gauti tam tikrų bonusų ir preferencijų". Peskovas teigė, kad Rusija kariuomenę perkelia savo teritorijoje ir savo nuožiūra. Anot jo, tai niekam nekelia pavojaus ir neturėtų nieko jaudinti.

Tegai:
"Rusijos grėsmė", Rusija
Dar šia tema
Gincburgas paaiškino, kodėl Europos Sąjunga neskuba įsileisti "Sputnik V" į savo rinką
Ruošiantis "Baltijos mūšiui". Lietuva "lenda" ten, kur nereikia
Peskovas pareiškė, kad Rusija nekelia grėsmės nė vienai pasaulio valstybei

Nufulmuota, kaip Rusijos naikintuvas perėmė JAV žvalgybinį lėktuvą

(atnaujinta 12:40 2021.04.12)
Krašto apsaugos kontrolės centras pranešė apie objekto, artėjančio prie Rusijos Federacijos sienos, aptikimą, po to į orą buvo pakeltas MiG-31

Rusijos gynybos ministerija paskelbė vaizdo įrašą, kuriame rusų naikintuvas MiG-31 palydi amerikiečių žvalgybinį lėktuvą RC-135 virš Ramiojo vandenyno vandenų.

Vaizdo įrašas nufilmuotas iš piloto kabinos. Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip MiG-31 vejasi amerikiečių žvalgybinį lėktuvą.

Anksčiau Krašto apsaugos kontrolės centras pranešė aptikęs oro taikinį, artėjantį prie Rusijos sienos. Jo perėmimui buvo pakeltas naikintuvas MiG-31.

Po to, kai JAV strateginis orlaivis apsisuko, MiG-31 įgula grįžo į aerodromą. MiG-31 skrydis vyko pagal tarptautines taisykles, pabrėžė Gynybos ministerija. RC-135 nepažeidė valstybės sienos.

Aktyvumas oro erdvėje šalia Rusijos sienų nuolat auga. Taigi per 2020 metus Radiotechninių kariuomenės padalinių specialistai aptiko 40 proc. daugiau užsienio žvalgybinių lėktuvų nei metais anksčiau. Iš viso praėjusiais metais Radiotechninių kariuomenės padalinių specialistai aptiko ir palydėjo daugiau nei du milijonus oro objektų.

Tegai:
Rusijos gynybos ministerija, Rusija, JAV, naikintuvai, lėktuvai