Londonas

Britai sukritikavo Vakarų poziciją Ukrainos atžvilgiu

(atnaujinta 10:33 2021.04.04)
Pažymima, kad Rusija neseniai perskirstė karinę techniką, kad apsaugotų savo sienas. Be to, kaip teigiama straipsnyje, Maskva perspėjo NATO nesikišti į padėtį pietryčių Ukrainoje

VILNIUS, balandžio 4 — Sputnik. Britų leidimo "Express" skaitytojai pasidalijo nuomonėmis, kaip klostysis situacija Ukrainoje, paūmėjus konfliktui Donbase, praneša RIA Novosti.

Priešlėktuvinių raketų pulko taktinės pratybos Kryme, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Константин Михальчевский

Bulvarinis leidinys rašo, kad Rusija neseniai perskirstė karinę techniką, kad apsaugotų savo sienas. Be to, kaip teigiama straipsnyje, Maskva perspėjo NATO nesikišti į padėtį pietryčių Ukrainoje.

Britai sukritikavo Vakarų poziciją dėl Donbaso, patardami JAV ir Šiaurės Atlanto aljansui neprisidėti prie įtampos didėjimo regione.

"Rusija neturės jokių problemų su Ukraina. Yra per daug žmonių, kurie vis dar nori tapti rusais", — rašė Us nad ME.

"Tai bus daug geriau, jei Europos Sąjunga nustos kištis ir jei JAV elgsis taip pat. Tokiu atveju galime išvengti rimtų problemų", — sakė Johnas Johney.

"Putinas kovoja su NATO priekabiautojais — kaip jis drįsta?" — ironiškai TheIceQueenas.

"Nebent JAV planuoja ką nors padaryti. Likusios NATO armijos yra tik juokas", — sakė Jplat.

"Putinas aneksavo Krymą. Jie surengė referendumą. O JAV, Europos Sąjunga ir NATO neteisėtai inicijavo Ukrainos perversmą prieš teisėtai išrinktą vyriausybę. Ukraina nėra NATO narė, ji tik apsimeta", — rašo vartotojas Mk2.

"Man atrodo, kad Ukrainai pritrūko pinigų mokėti palūkanas už paskolas TVF. Jie turi nukreipti dėmesį", — sakė HarryMeneely.

"Ukraina buvo nepriklausoma valstybė, kol Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga kartu su NATO išleido milijardus dolerių, kad išprovokuotų valstybės perversmą. Tada Krymo autonominis regionas surengė referendumą, kad pasirinktų savo kelią ir grįžo į Rusiją. Vėliau pietrytiniai Ukrainos regionai atsisakė pripažinti jiems primesto marionetinio režimo teisėtumą, už kurį jie nebalsavo", — slapyvardžiu Username parašė komentatorius.

Nuo 2021 metų vasario padėtis Donbase pradėjo blogėti. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų provokacijos ir gyvenviečių apšaudymas DLR ir LLR tapo vis dažnesni. Taigi šiandien Ukrainos ginkluotosios pajėgos pirmą kartą nuo liepos pabaigos — kai Rytų Ukrainoje buvo įvestos papildomos paliaubų priemonės — apšaudydami apsišauusią Luhansko Liaudies Respubliką, naudojo artileriją.

Tai pareiškė oficialus LLR Liaudies milicijos atstovas Jakovas Osadčij. O DLR dėl Ukrainos UAV išpuolio buvo nužudytas vaikas ir sužeista moteris.

Ukrainos valdžia anksčiau ne kartą kaltino Maskvą kišimusi į šalies vidaus reikalus. 2015 metų sausio mėnesį Aukščiausioji Rada priėmė pareiškimą, kuriame Rusija vadinama "šalimi agresore". Maskva neigia Ukrainos pusės kaltinimus ir vadina juos nepriimtinais. Rusija ne kartą pareiškė, kad šalis nedalyvauja vidiniame Ukrainos konflikte ir yra suinteresuota, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

Tegai:
JAV, NATO, Rusija, Ukraina, Didžioji Britanija
JT generalinis sekretorius Antonijus Guteresas

JT generalinis sekretorius paragino užkirsti kelią klimato kaitos padariniams

(atnaujinta 18:12 2021.04.20)
Anot Getereso, žmonija yra ties bedugnės riba, todėl iki 2030 metų pasaulio šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją reikia sumažinti beveik perpus

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Pastarieji šešeri metai buvo karščiausi pasaulio klimato stebėjimų istorijoje, praėjusių metų birželį Rusijos Verchojansko mieste, Jakutijoje, buvo užfiksuota aukščiausia temperatūra į šiaurę nuo Arkties rato — plius 38 laipsniai, pranešė JT generalinis sekretorius Antonijus Guteresas, pristatydamas Pasaulio meteorologinės organizacijos ataskaitą apie klimato būklę 2020 metais.

Ugnikalnio lava
© REUTERS / Kristinn Magnusson/mbl.is

"Duomenys šioje ataskaitoje turėtų mus visus padaryti budresnius", — pasakė Guteresas ir paragino visus pasaulio lyderius susipažinti su dokumentu.

Pasak jo, 2020 metais planetos temperatūra buvo 1,2 laipsnio šiltesnė nei ikipramoniniais laikais.

"Mes artėjame prie 1,5 laipsnio Celsijaus ribos, kurią nustatė mokslo bendruomenė. Mes esame ties bedugnės riba. Šešeri metai, praėję nuo 2015 metų, buvo patys karščiausi per visą stebėjimo istoriją. Birželį Verchojanske, Rusijoje, temperatūra siekė 38 laipsnius šilumos, tai yra aukščiausia užregistruota temperatūra bet kur į šiaurę nuo Arkties rato", — pabrėžė generalinis sekretorius.

Be to, kaip pažymėjo jis, pasaulyje toliau auga pagrindinių šiltnamio efektą sukeliančių dujų koncentracija.

"Anglies dioksido koncentracija pakilo iki naujo maksimumo — 410,5 ppm dalies. Tai yra 148 % aukščiau už priešindustrinius lygius", — pasakė Guteresas.

JT generalinis sekretorius atkreipė dėmesį į ledynų tirpsmą Arktyje ir Antarktidoje. Pasak jo, nuo 2019 metų rugsėjo iki 2020 metų rugpjūčio Grenlandijos ledo danga prarado 152 mlrd. tonų ledo.

Jis pridūrė, kad per ataskaitinį laikotarpį tropinių ciklonų skaičius pasaulyje buvo "didesnis nei vidurkis". Ciklonų, kuriems meteorologai suteikė vardus, skaičius praėjusiais metais buvo 98. JAV išplitusi sausra sukėlė didžiausius kada nors užfiksuotus gaisrus Kalifornijoje ir Kolorade, o Brazilijoje sausra taip pat sukėlė rimtus miškų gaisrus, pridūrė Guteresas.

"Mūsų uždavinys yra aiškus. Mokslas sako mums, kad norėdami užkirsti kelią blogiausiems klimato pokyčių padariniams, turime apriboti pasaulinės temperatūros kilimą 1,5 laipsnio rodikliu nuo ikipramoninio laikotarpio pradinių linijų. Tai reiškia, kad iki 2030 metų pasaulio šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją reikia sumažinti 45 %, palyginti su 2010 metų lygiu, ir iki 2050 metų pasiekti nulinį išmetamųjų teršalų kiekį", — pabrėžė jis ir pridūrė, kad šie metai turėtų tapti veiksmų metais.

Tegai:
Antonijus Guteresas, klimato kaita, Jungtinių Tautų organizacija (JTO)
 Medicinos darbuotojas laiko ampulę su vakcina Sputnik V

"Spiegel": vokiečiai išvyko į Rusiją "Sputnik V" vakcinos

(atnaujinta 18:09 2021.04.20)
Pažymima, jog daugelis "medicininių" turistų tarp skiepijimo etapų nusprendė ne grįžti į gimtinę, o likti Rusijoje

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Vokietijos gyventojai, neturėdami leidimo naudoti vakciną nuo COVID-19 "Sputnik V" Europoje, vyksta skiepytis į Rusiją, rašo leidinys "Der Spiegel".

Praėjusį savaitgalį vakcinuotis iš Vokietijos į Maskvą atskrido kelios dešimtys žmonių. "Vakcinos" kelionę organizavo viena iš Norvegijos kelionių organizavimo bendrovių. Kelionės kaina, į kurią įeina bilietai, viešbutis, pervežimas, gidas ir parama su vizomis, siekė 1999 eurus. Dar 300 eurų reikia sumokėti už skiepijimą "Sputnik V" vakcina.

Argentinos prezidentas skiepijamas Sputnik V vakcina nuo COVID-19
Пресс-служба администрации президента Аргентины

Viešbutyje atvykusius užsieniečius apžiūrėjo gydytojas, po to jie gavo pirmąjį vakcinos komponentą. Daugelis "medicininių" turistų tarp skiepijimo etapų nusprendė ne grįžti į gimtinę, o likti Rusijoje.

Anksčiau buvo pranešta, kad Rusijos tiesioginių investicijų fondas ir Vokietijos vyriausybės atstovai pradėjo svarstyti susitarimo dėl "Sputnik V" pirkimo klausimą.

Savo ruožtu leidinys "Handelsblatt" su nuoroda į "Yougovo" tyrimą pranešė, kad daugiau nei pusė Vokietijos gyventojų yra pasirengę pasiskiepyti rusiška vakcina.

Vakcina "Sputnik V" yra patvirtinta beveik 60 šalių, kurių bendras gyventojų skaičius viršija 1,5 mlrd. Vakcinos veiksmingumas, siekiantis 91,6 %, patvirtintas duomenimis, paskelbtais autoritetingame medicinos žurnale "The Lancet".

Kaip pažymėjo Gamalėjaus tyrimų centro direktorius Aleksandras Gincburgas, Rusijos vakcina šimtu procentų apsaugo nuo sunkių ir vidutinio sunkumo koronavirusinės infekcijos atvejų.

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
vakcinacija, vakcina, Vokietija, Rusija, Sputnik V