Vakcina Sputnik V, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida : "AstraZeneca" nuvylė, bet "Sputnik V" dar gali išgelbėti

(atnaujinta 10:22 2021.04.05)
Angela Merkel neturėtų nusileisti Europos valdžios institucijoms skiepijimo klausimu. Dabar ji yra aiškiai pasiryžusi bendradarbiauti šiuo klausimu su Prancūzijos ir Rusijos prezidentais. Rusijos vakcina "Sputnik V" gali gerai užpildyti tiekimų spragą, rašo "Die Welt"

VILNIUS, balandžio 5 — Sputnik. Žinios apie bendrovės "AstraZeneca" vakciną sukėlė daug abejonių tarp Vokietijos gyventojų. Tuo pačiu "Sputnik V" leidžia tikėtis geriausio. Kad ši vakcina netaptų dar vienu nusivylimu, Angela Merkel jokiu būdu neturi pasiduoti Europos valdžios institucijoms, rašoma Vokietijos leidinyje "Die Welt".

Vokietijos kanclerė Angela Merkel labai tiksliai apibūdino šalyje vyraujančią nuotaiką po koncerno "AstraZeneca" paskelbtų vakcinos naudojimo apribojimų: "Visa tai sukels daug abejonių".

Galbūt taip ir yra. Tačiau Didžiosios Britanijos valdžia nedelsdama sureagavo į priemones, kurių buvo imtasi Vokietijoje, ir išreiškė pasitikėjimą "AstraZeneca" vakcina. Tada prie Londono prisijungė Europos vaistų agentūra (EVA). Bet ar tikrai galima naudoti šią vakciną nebijant neigiamų pasekmių? 

"Abejonė gali virsti neviltimi. Tačiau yra ir gerų naujienų, kurios teikia vilties, kad iki rudens blogiausia koronaviruso krizės fazė bus baigta. Svarbiausia, kad dabar politikai nedarytų klaidų", — rašoma straipsnyje.

Buvo gauta pranešimų, kad "BioNTech / Pfizer" vakcina patikimai apsaugo nuo koronaviruso, taip pat ir jaunimą. Iš tiesų, šiuo metu virusas sparčiai plinta tarp jaunų žmonių.

Leidinyje pabrėžiama, kad dar labiau džiugina tai, jog kanclerė yra įsipareigojusi bendradarbiauti skiepijimo srityje su Prancūzijos ir Rusijos prezidentais. Rusijos sukurta vakcina "Sputnik V", pradedant nuo šių metų antrojo pusmečio, gali lemiamai prisidėti prie skiepijimo spragų pašalinimo ir iš dalies kompensuoti nepakankamą vakcinos tiekimą iš "AstraZeneca".

Gegužę turėtų pasirodyti "Johnson & Johnson" vakcina, tada, be "Sputnik V", bus galima pasikliauti penkių gamintojų preparatais vienu metu.

Kaip pažymi "Die Welt", tam, kad bendradarbiavimas "Sputnik V" klausimu nevirstų nesėkme, Merkel turėtų veikti kartu su Europa, tačiau jokiu būdu nesutikti su Europos "kolektyvine tvarka". Be to, nepriimtini politiškai motyvuoti ir todėl trumpalaikiai planai. Anot straipsnio, Europos vaistų agentūra turėtų sugebėti ramiai ir nuodugniai ištirti "Sputnik V".

Tuo tarpu atitinkamos ES valstybių narių valdžios institucijos turėtų daryti tą patį, veikdamos suderintai, jog vėliau neatsitiktų taip, kad sertifikuojant Rusijos vakciną vėl, kaip velnias iš uostomojo tabako, kokia nors komisija iššoks ir skambins pavojaus varpais.

"Sunkiose krizinėse situacijose nėra universalių patentuotų receptų, kaip jas nedelsiant įveikti. Komplikacijų būna nuolat. Vokietijos sveikatos apsaugos ministerijos vadovas savo ruožtu pareiškė, kad kai galutinai baigsis pandemija, turėsime daug ką atleisti. Atrodo, kad dauguma žmonių yra tam pasirengę, — rašoma straipsnyje. — Svarbiausia, kad politikai padarytų teisingas išvadas iš praeities klaidų."

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas

 

Tegai:
Sputnik V, Vokietija, Rusija
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (375)
Dar šia tema
Lietuva nesvarsto galimybės naudoti "Sputnik V" vakciną 
Austrija nori nusipirkti milijoną "Sputnik V" vakcinos dozių
Gincburgas kalbėjo apie antikūnų titrą praėjus metams po "Sputnik V" vakcinacijos
Rusijos URM pastatas

Rusijos URM priminė buvusiam Estijos prezidentui apie Rusijos turistų svarbą

(atnaujinta 09:28 2021.04.20)
Aleksandras Gruško sureagavo į buvusio Estijos vadovo pareiškimą, kuris pasiūlė laikinai uždrausti bet kokias rusų keliones į ES šalis

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Buvęs Estijos prezidentas Tomas Hendriksas Ilvesas, pasiūlęs uždrausti rusams įvažiuoti į Europos Sąjungą, turėtų pasikalbėti su Turkijos ir Graikijos vadovybe apie Rusijos turistų svarbą, RIA Novosti pareiškė Rusijos užsienio reikalų viceministras Aleksandras Gruško.

Balandžio 18 dieną Ilvesas pasiūlė laikinai uždrausti bet kokias rusų keliones į ES šalis, išskyrus tuos, kuriuos sukėlė ypatingos šeimos aplinkybės. Tai jis motyvavo tuo, kad "yra pavojus Europos saugumui". Estijos užsienio reikalų ministras nepritarė buvusio šalies prezidento idėjai.

"Jam turėtų pasikalbėti su tokių šalių kaip Turkija ir Graikija lyderiais apie turizmo svarbą ir ypač Rusijos segmentą", — atsakė Gruško, paprašytas pakomentuoti buvusio Estijos vadovo žodžius.

Ilvesas, kuris 2006–2016 metais ėjo Estijos prezidento pareigas, o 1999–2002 metais buvo respublikos užsienio reikalų ministras, yra žinomas dėl savo griežtų rusofobiškų pareiškimų. Visų pirma, jis kategoriškai pasisakė apie rusų kalbą ir pasisakė už jos ribojimus Estijoje, taip pat išgarsėjo skandalu Chanty Mansijske vykusiame V Pasauliniame suomių-ugrų tautų kongrese.

Vakarų ir Rusijos santykiai pastaraisiais metais toliau aštrėja. JAV ir jų sąjungininkai reiškia susirūpinimą dėl tariamo Rusijos "agresyvių veiksmų" suintensyvėjimo netoli Ukrainos sienų. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pažymėjo, kad Rusijos kariuomenė juda savo teritorijoje, tai niekam negresia ir neturėtų niekam kelti nerimą.

Balandžio 17-osios vakarą Čekijos valdžia pareiškė įtarianti Rusijos specialiąsias tarnybas prisidėjimu prie sprogimų šaudmenų sandėlyje 2014 metais Vrbeticos kaime, taip pat paskelbė apie 18 Rusijos diplomatų išsiuntimą.

Rusijos užsienio reikalų ministerija kaltinimus pavadino absurdiškais, nepagrįstais ir išgalvotais. Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių — išsiuntė 20 Čekijos ambasados ​​darbuotojų.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, komentuodamas ES sankcijas, anksčiau pareiškė, kad Rusija atsakys į bet kokius piktybinius veiksmus savo atžvilgiu. Užsienio reikalų viceministras Aleksandras Gruško pabrėžė, kad sankcijos kelia abejonių dėl bet kokios sąveikos su Briuseliu ir yra naudojamos, kad kištusi į Rusijos vidaus reikalus.

Tegai:
Rusijos užsienio reikalų ministerija (URM), Rusija, Estija, ES, turizmas
Riešutai

Įvardyta saugi riešutų dienos norma

(atnaujinta 10:35 2021.04.19)
Mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Per dieną žmogus turėtų suvartoti ne daugiau kaip 60 gramų riešutų, apie tai AiF pasakojo Federalinės mitybos ir biotechnologijos tyrimų centro mitybos specialistė, medicinos mokslų kandidatė Natalija Denisova.

Kaip paaiškino ekspertas, norma yra 30-50 gramų riešutų, o daugiau nei 60 gramų — "papildomos kalorijos". "Šimtas gramų riešutų yra 500–600 kilokalorijų, o tai gali iššaukti nemalonius virškinimo trakto sutrikimus", — perspėjo ji.

Anot jos, per dieną rekomenduojama suvartoti pavyzdžiui, migdolus ar lazdyno riešutus — 10–12 vnt., kedro riešutus — valgomąjį šaukštą.

Kaip pažymėjo ji, riešutai, nepaisant to, kad yra riebalų, sugeba sumažinti "blogojo" cholesterolio kiekį. Taigi mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką.

Tuo pačiu metu omega-3, kuris laikomas naudingiausiu širdžiai ir kraujagyslėms, kiekio lyderis yra graikinis riešutas.

Tegai:
sveikata, lazdyno riešutai
Temos:
Medicina ir sveikata
COVID-19, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje padvigubėjo naujų koronaviruso atvejų

(atnaujinta 09:57 2021.04.20)
Statistikos departamento duomenimis, pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 517,6 atvejo

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Per pastarąją parą Lietuvoje nustatyti 1 138 koronaviruso atvejai, tai beveik dvigubai daugiau naujų infekcijų nei buvo nustatyta vakar. Dar devyni asmenys mirė, praneša Statistikos departamentas.

Iš viso per visą pandemijos laikotarpį buvusių/esamų atvejų skaičius Lietuvoje yra 235 383, 213 118 žmonių pasveiko.

Bendras saviizoliacijoje esančių asmenų skaičius yra 67 664.

Per pastarąją parą užfiksuota 9 mirčių nuo COVID-19. Mirusiųjų amžius buvo nuo 40 iki 999 metų. Bendras mirčių nuo COVID-19 skaičius šalyje siekia 3 785.

Pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 517,6 atvejo. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas siekia 6,2 procento. 

Per praėjusią parą pirma skiepo doze vakcinuoti 4541 žmogus, antra skiepo doze — 820. Iš viso 210 611 žmonių šalyje vakcinuoti dviem skiepo dozėmis. Dar 359 269 šiuo metu laukia antros skiepo dozės. Iš viso panaudota 780 491 vakcina. 

Anksčiau Vyriausybė pratęsė karantiną iki gegužės 31 dienos. Kartu ministrų kabinetas nutarė sušvelninti karantino režimą, numatydamas bendravimo išimtis imunitetą nuo COVID-19 turintiems asmenims.

Tegai:
Lietuva, COVID-19
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Mokslininkai atrado, koks prieskonis yra gera priemonė nuo koronaviruso
Paslaptinga šunų liga pasirodo esanti žarnyno koronavirusas
Lenkijoje prasidėjo masinė vakcinacija nuo koronaviruso