Ryga

Ekspertas įvertino reikalavimą blokuoti Rusijos žiniasklaidos tinklalapius Latvijoje

(atnaujinta 00:36 2021.04.06)
Nacionalinė elektroninės žiniasklaidos taryba nepaaiškino Rusijos žiniasklaidos blokavimo priežasties, o tai pažeidžia ne tik elektroninės žiniasklaidos teisės aktus, bet ir Konstituciją, mano ekspertas

VILNIUS, balandžio 5 — Sputnik. Nacionalinės elektroninės žiniasklaidos tarybos (NEPLP) kreipimasis į paslaugų teikėjus su reikalavimu užblokuoti Rusijos žiniasklaidos tinklalapius yra cenzūros aktas, prieštaraujantis Latvijos Konstitucijai, žurnalistams pasakė Latvijos elektroninių ryšių asociacijos valdybos pirmininkas Ilmaras Mulas.

Pasak jo, kad ir kaip teisėtai šis kreipimasis atrodytų teisiniu požiūriu, jis vis tiek yra cenzūros aktas.

"Tai grynai teisinis statusas. Patį blokavimo reikalavimą aš asmeniškai laikau aiškia cenzūros apraiška. Tai neturi nieko bendro su neteisėtu programų, kurių savininkas neleido platinti, platinimu, tai yra, su piratavimu. Čia veikia ne prieš neteisėtus veiksmus — tai yra akcijos prieš transliuojančią organizaciją, o tai jau yra gryna cenzūra", — interviu Latvijos radijo stočiai "Baltkom" pasakė Mulas.

Ekspertas taip pat pridūrė, kad NEPLP nepaaiškino Rusijos resursų blokavimo priežasties, o tai pažeidžia ne tik elektroninės žiniasklaidos teisės aktus, bet ir Konstituciją.

"Kiek man teko pamatyti tuos laiškus, kurie buvo išsiųsti, juose nėra jokios informacijos, kokiu pagrindu tai buvo padaryta. Šiuo atveju tai nėra Elektroninių žiniasklaidos priemonių įstatymo 21 straipsnio pažeidimas, kur aiškiai nurodoma, ką ir kada blokuoti, tai jau mūsų Konstitucijos, kurioje sakoma, kad cenzūra Latvijoje yra draudžiama, pažeidimas. Tačiau kadangi Nacionalinė taryba pradeda ja užsiimti, norėtųsi užduoti klausimą: o ką tada daryti, jei pažeidžiama Konstitucija? Nes būtent tai galima atsekti čia", — pasakė jis.

Anksčiau Latvija paskelbė, kad uždaro prieigą prie "RT" rusų kalba tinklalapio, vykdydama praėjusių metų respublikos Nacionalinės elektroninės žiniasklaidos tarybos sprendimą, kuriuo uždrausta retransliuoti septynis "RT" televizijos kanalus šalyje. Tarp užblokuotų tinklalapių atsidūrė ntv.ru, rus24.tv, teledays.net ir rt.com.

2020 metų birželį Latvija uždraudė transliuoti kanalus "RT", "RT HD", "RT Arabic", "RT Spanish", "RT Documentary HD", "RT Documentary", "RT TV", teigdama, kad jie priklauso MIA "Rossija segodnia" generaliniam direktoriui Dmitrijui Kiseliovui, kuriam taikomos ES sankcijos. Tačiau Kiseliovas yra MIA "Rossija segodnia" generalinis direktorius, o "RT" vyriausioji redaktorė yra Margarita Simonian, kuriai netaikomos jokios ES sankcijos. Šios įmonės yra du atskiri juridiniai asmenys, ši informacija jau seniai žinoma ir yra vieša. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pareiškė, kad draudimas transliuoti septynis "RT" televizijos kanalus Latvijoje yra piktinantis ir neleistinas žingsnis.

Vasario 9 d. Latvijos nacionalinė elektroninės žiniasklaidos taryba priėmė sprendimą uždrausti šalyje retransliuoti 16 rusakalbių televizijos kanalų, įskaitant "REN TV Baltic" ir "NTV Mir Baltic", "Karusel International", "NTV Serial", "NTV Stil", "NTV Pravo", "Kinomiks", "naše novoje kino", "Rodnoje kino", "Indijskoje kino", "Kinokomedija", "Kinoserija", "KVN TV", "Kuchnia TV", "Boks TV", "HD Life".

Baltijos šalių valdžia ne kartą trukdė Rusijos žiniasklaidos darbui. Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė apie aiškius suderintos šių valstybių linijos ženklus. Žiniasklaidos priespaudos Baltijos šalyse atvejai, kaip pažymėjo Rusijos URM, "aiškiai parodo, ko praktiškai verti demagogiški Vilniaus, Rygos ir Talino pareiškimai apie demokratijos ir žodžio laisvės principų laikymąsi".

Rusiškos žiniasklaidos padėtis Baltijos šalyse

Baltijos šalyse sustabdomas rusakalbių kanalų transliavimas, trukdoma rusakalbių žiniasklaidos priemonių darbui ir netgi sulaikomi Rusijos leidiniuose dirbantys žurnalistai. Visa žiniasklaida rusų kalba Baltijos šalyse kaltinama "propaganda".

Taigi, "Sputnik Lietuva" buvo minimas Valstybės saugumo departamento (VSD) ir Antrojo operatyvinių tarnybų parengtose kasmetinėse ataskaitose apie grėsmes nacionaliniam saugumui, taip pat Lietuvos valdininkų pareiškimuose apie "Rusijos propagandą". Lietuvos politikai, ypač konservatoriai, ne kartą griežtai pasisakė apie portalą ir ragino imtis priemonių jam uždrausti šalyje.

Latvijoje yra viena valstybinė kalba — latvių. Rusų kalba turi užsienio kalbos statusą, nepaisant to, kad ji yra gimtoji beveik 37 procentams šalies gyventojų. Remiantis 2016 metų Latvių kalbos agentūros ataskaita, apie 90 procentų Latvijos tautinių mažumų atstovų moka valstybinę kalbą.

Nepaisant to, tariamai dėl grėsmės latvių kalbos egzistavimui, reguliariai nustatomi apribojimai rusų kalbos atžvilgiu. Valstybinės kalbos įstatymo laikymąsi kontroliuoja speciali valstybinė struktūra, vadinama "Valstybinės kalbos centru".

Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
© Sputnik
Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
Tegai:
žiniasklaida, Rusijos žiniasklaida, žiniasklaidos laisvė, Latvija, Rusija
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas taigoje

Peskovas papasakojo apie Putino atostogas Sibire

(atnaujinta 18:03 2021.04.18)
Viena ryškiausių Rusijos vadovo kelionių galima pavadinti dviejų dienų kelionę į Sibirą 2017 metų rugpjūtį

VILNIUS, balandžio 18 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas iš tikrųjų myli Sibirą, todėl jis mėgsta izoliuotis ten kelioms dienoms, papasakojo valstybės vadovo atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

Rusijos prezidentas vairuoja visureigį taigoje.
© Sputnik / Алексей Дружинин

"Matyt, jo siela taip prisirišo prie Sibiro, jis jį labai myli. Kita vertus, jis būna ir Tolimuosiuose Rytuose, jis myli Sočį, myli Krasnaja Polianą. Ir Krymą myli. Todėl šiame plane jo  potraukis į prie plačios geografijos, bet iš tikrųjų kelioms dienoms mėgsta izoliuotis būtent Sibire", — kanale "Rossija 1" pasakė Peskovas.

Kovo pabaigoje Putinas praleido savaitgalį Sibire gynybos ministro Sergejaus Šoigu kompanijoje. Jie važiavo visureigiu ir vaikščiojo po taigą. Gynybos ministerijos vadovas prezidentui taip pat parodė savo dirbtuves, kuriose jis, kaip hobiu užsiima sausų medžių apdirbimu, iš jų daro įvairius dirbinėlius. Peskovas anksčiau patikslino, kad jie atostogavo Tuvos taigoje.

Viena ryškiausių Rusijos vadovo kelionių galima pavadinti dviejų dienų kelionė į Sibirą 2017 metų rugpjūtį. Tada Rusijos lyderis aplankė sunkiai pasiekiamą taigą, kur žvejojo ​​kalnų ežerų kaskadoje, plaukiojo, vaikščiojo kalnų upėmis motorinėmis valtimis ir plaustais, pėsčiomis ir keturračiu keliavo per kalnus, deginosi saulėje ir maudėsi.

2014 metais per savo gimtadienį Putinas pirmą kartą pasiėmė laisvą dieną ir išskrido į Sibiro taigą. Tą dieną jis nuėjo beveik devynis kilometrus per kalnus.

2019 metais likus kelioms dienoms iki 67-ojo gimtadienio, prezidentas taip pat buvo taigoje, kur, kaip papasakojo Peskovas, "mėgavosi rudens gamta". Paskelbtuose kadruose buvo galima pamatyti, kaip Putinas ir Šoigu pėsčiomis lipa į kalnus ir stebi rudenišką gamtą, taip pat grybauja.

Tegai:
Sibiras, Rusija, Vladimiras Putinas, Dmitrijus Peskovas
Erdvėlaivis Crew Dragon

NASA pirmą kartą nusiųs TKS įgulą daugkartinio naudojimo erdvėlaiviu ir raketa

(atnaujinta 08:14 2021.04.18)
Atvykus "Crew Dragon", Tarptautinėje kosmoso storyje pirmą kartą bus du Amerikos pilotuojami erdvėlaiviai

VILNIUS, balandžio 18 — Sputnik. NASA pirmą kartą kitą savaitę pirmą kartą panaudos daugkartinį erdvėlaivį ir daugkartinę pirmąją raketos-nešėjos pakopą pilotuojamui paleidimui į Tarptautinę kosminę stotį (TKS), NASA spaudos konferencijoje pranešė pilotuojamų skrydžių programos vadovė Kati Luders.

"Pirmą kartą naudosime ir daugkartinę kapsulę, ir daugkartinę pirmąją pakopą", — pasakė Luders.

Anksčiau buvo pranešta, kad balandžio 22 dieną erdvėlaivis "Crew Dragon" startuos į TKS raketa-nešiotoja. Į orbitą erdvėlaiviu vyks NASA astronautai Robertas Kimbro ir Megan Makartur, taip pat prancūzų astronautas Toma Peskė ir japonų astronautas Akichiko Hosidė.

Pasak NASA atstovės, pasiruošimas balandžio 22-osios startui vyksta pagal planą ir galutinės analizės metu buvo nustatyta tik viena problema, kurią specialistai tikisi pašalinti prieš skrydį. Kaip paaiškino kompanija "SpaceX", specialistai nustatė rodiklių, fiksuojamų kraunant kurą į raketą, nuokrypį, tačiau tikisi tai išspręsti prieš artėjantį startą.

NASA pabrėžė, kad atvykus "Crew Dragon", Tarptautinėje kosmoso storyje pirmą kartą bus du Amerikos pilotuojami erdvėlaiviai. Pagal NASA tvarkaraštį "Crew Dragon Resilience", kuris į TKS atvyko lapkričio mėnesį, iš stoties išvyks balandžio 28 d. Juo į Žemę vyks astronautai Šenonas Volkeris, Maiklas Hopkinsas, Viktoras Gloveris ir Soiči Noguči.

Tegai:
JAV, kosmosas, NASA
Dar šia tema
NASA vadovas tikisi Rusijos paramos JAV Mėnulio programai
NASA pranešė apie futbolo aikštės dydžio asteroido artėjimą prie Žemės
Tomas Kruzas kartu su NASA ir "SpaceX" planuoja sukurti filmą kosmose
NASA įvardijo rimčiausią incidentą kosmose
Pavasaris

Balandžio 19-25 dienų horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 15:46 2021.04.13)
Balandžio 19-25 dienų horoskopas pataria Jaučiams skirti laiką studijoms, Dvyniams — laikytis sveiko gyvenimo būdo, Mergelėms — nesėdėti namuose, o Skorpionams — pristatyti savo idėjas vadovybei

Balandžio 19-25 dienomis — augantis Mėnulis. Nenustebkite, jei per šį laikotarpį į jūsų gyvenimą ateis iš karto keli žmonės. Ir visi jie bus protingi, įdomūs, linksmi. Sustiprinkite santykius, užmegzkite ryšius ir venkite kivirčų bei nesusipratimų dabar. Ateityje už tai padėkosite sau.

Avinas (03.21-04.20)

Norėdami atgaivinti buvusią aistrą meilės santykiuose, turėsite pasistengti. Viskas yra jūsų rankose, nepamirškite to.

Santykiuose su kolegomis būkite išmintingi. Neatsakykite blogiu už blogį. Per laikotarpį nuo balandžio 19 iki balandžio 21 dienos būkite budrūs: galite būti apgauti.

Jautis (04.21-05.21)

Bet kokie kivirčai dabar yra nepageidaujami. Priešingai, pasistenkite būti malonūs su visais, kas kreipsis į jus.

Šiuo laikotarpiu atlikti sandoriai pasirodys nuostolingos. Bet studijos bus tik į naudą. Galima pradėti nuo bet kurių "online" kursų.

Dvyniai (05.22-06.21)

Lėtinės ligos gali priminti apie save. Geriausias dalykas, kurį galite padaryti, — laikytis sveiko gyvenimo būdo. Savaitgalį nesėdėkite namuose, eikite į gryną orą.

Per laikotarpį nuo balandžio 23 iki balandžio 25 dienos galimi materialios įplaukos, kurių nesitikėjote.

Vėžys (06.22-07.22)

Kai kurie vėžiai dabar gali užmegzti audringą darbo romaną. Tačiau greičiausiai jis neturės tęsinio.

Darbe dabar geriau nepakliūti į karštą vadovybės ranką. Šeimoje galimi kivirčai. Neutralizuokite juos savo iniciatyva.

Liūtas (07.23-08.23)

Galite gauti viliojantį, bet labai rizikingą pasiūlymą. Priimkite jį tik tuo atveju, jei busite visiškai įsitikinę dėl rezultato.

Šiuo laikotarpiu patartina dirbti maksimaliai, kad vėliau galėtumėte sau leisti pailsėti. Laikas pradėti planuoti kelionę.

Mergelė (08.24-09.22)

Patariama neišaiškinti santykių su mylimuoju žmogumi. Geriausia, ką dabar reikia daryti, tai tiesiog pailsėti vienas nuo kito.

Patartina nepirkti didelių pirkinių. Žvaigždės pataria nesėdėti namuose ir priimti visus gautus kvietimus.

Svarstyklės (09.23-10.22)

Kad ir kokį pasirinkimą turėtumėte padaryti dabar, jūs viską padarysite teisingai. Neabejokite savo sugebėjimais.

Šiuo laikotarpiu galima kardinaliai pakeisti įvaizdį ir likimą. Taip pat stebėkite ženklus. Dabar Visata juos dosniai duos jums ir padės jums savo patarimais.

Skorpionas (10.23-11.21)

Seni pažįstami, kuriuos jau seniai pamiršote, vėl primins apie save. Tačiau tai bus ne laiku.

Šis laikotarpis yra palankus tam, kad pristatytų savo idėjas vadovybei. Idėjos bus patvirtintos.

Jei esate vasarotojas, padirbinėkite daugiau dabar. Sugebėsite padaryti daugiau ir geriau, nei planavote.

Šaulys (11.22-12.21)

Daugelis Šaulių šią savaitę lauks išsiskyrimai. Jei į juos žiūrėsite filosofiškai, netrukus jūsų gyvenime atsivers naujos durys.

Dabar geriau neskolinti, jei nenorite prarasti pinigų. Geriau padėti ne finansiškai, bet, pavyzdžiui, gerais patarimais.

Ožiaragis (12.22 - 01.20)

Laikotarpis nuo balandžio 22 iki 25 dienos bus jums lemtingas. Šiam laikotarpiui galima suplanuoti visus svarbius dalykus.

Artimiausi giminaičiai gali nuliūdinti: būkite tam pasirengę. Kreipkitės palaikymo į draugus, savo antrąją pusę, ir jūs jausitės daug geriau.

Vandenis (01.21-02.19)

Bet kokie kelionės ir skrydžiai šiuo metu nerekomenduojami. Geriau atidėkite kelionę.

Šį laiką patartina praleisti namuose, gulint ant sofos su įdomia knyga. Jums reikia poilsio. Fizinis darbas dabar gali sukelti traumas ar senų ligų paūmėjimą.

Žuvys (02.20-03.20)

Šiuo metu Žuvų atstovų lauks sudėtingas periodas. Jus užgrius daugybė įvairių rūpesčių ir atsakomybės. Patariama paprašyti palaikymo iš savo artimųjų: draugai ir partneriai mielai ateis į pagalbą.

Savaitės pabaigoje tvarkaraštį ir planus gali sutrikdyti sveikatos problemos. Todėl daugiau laiko skirkite poilsiui ir atsigavimui.

Tegai:
horoskopas