Vakcina

Vokietija gali negauti beveik 900 000 "Modernos" vakcinos dozių, skelbia žiniasklaida

(atnaujinta 10:43 2021.04.08)
Kaip pažymi laikraštis, tiksli tiekimo problemų priežastis nežinoma, tačiau tuo pačiu metu "Modernos" pristatymai "labai dažnai" planuojami trumpuoju laikotarpiu, vėlavimas buvo pastebėtas dar kovo mėnesį

VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Vokietija balandžio mėnesį gali negauti beveik 900 tūkstančių Amerikos bendrovės "Moderna" vakcinos nuo koronaviruso dozių partijos, praneša "Business Insider", remdamasi vyriausybės šaltiniais.

Pasak laikraščio, balandžio 26–gegužės 2 dienomis tikimasi pristatyti 627–878 tūkstančius "Modernos" vakcinos dozių, tačiau "matyt" Vokietija negaus nė vienos. Atsižvelgdamos į "AstraZeneca" vakcinos tiekimo problemas, Vokietijos valdžios institucijos ketina užpildyti trūkstamus kiekius didesniu "BioNTech" tiekimu, o kai kurie vakcinacijos paskyrimai bus anuliuoti.

"Kadangi mes beveik neturime atsargų, be to, turime daugybę vakcinacijos paskyrimų kitoms savaitėms, atsidursime keblioje situacijoje", — cituoja leidinį Vokietijos vyriausybės atstovas.

Kaip pažymi laikraštis, tiksli tiekimo problemų priežastis nežinoma, tačiau tuo pačiu metu "Modernos" pristatymai "labai dažnai" planuojami trumpuoju laikotarpiu, vėlavimas buvo pastebėtas dar kovo mėnesį.

Tegai:
koronavirusas, vakcinacija, vakcina, JAV, Vokietija
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (375)
Riešutai

Įvardyta saugi riešutų dienos norma

(atnaujinta 10:35 2021.04.19)
Mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Per dieną žmogus turėtų suvartoti ne daugiau kaip 60 gramų riešutų, apie tai AiF pasakojo Federalinės mitybos ir biotechnologijos tyrimų centro mitybos specialistė, medicinos mokslų kandidatė Natalija Denisova.

Kaip paaiškino ekspertas, norma yra 30-50 gramų riešutų, o daugiau nei 60 gramų — "papildomos kalorijos". "Šimtas gramų riešutų yra 500–600 kilokalorijų, o tai gali iššaukti nemalonius virškinimo trakto sutrikimus", — perspėjo ji.

Anot jos, per dieną rekomenduojama suvartoti pavyzdžiui, migdolus ar lazdyno riešutus — 10–12 vnt., kedro riešutus — valgomąjį šaukštą.

Kaip pažymėjo ji, riešutai, nepaisant to, kad yra riebalų, sugeba sumažinti "blogojo" cholesterolio kiekį. Taigi mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką.

Tuo pačiu metu omega-3, kuris laikomas naudingiausiu širdžiai ir kraujagyslėms, kiekio lyderis yra graikinis riešutas.

Tegai:
sveikata, lazdyno riešutai
Temos:
Medicina ir sveikata
Marsas

NASA bepilotis sraigtasparnis sėkmingai atliko pirmąjį skrydį Marse video

(atnaujinta 16:44 2021.04.19)
Pranešime pažymima, kad pirmojo skrydžio duomenys pasiekė Žemę praėjus kelioms valandoms po jo pabaigos

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Nepilotuojamas NASA sraigtasparnis "Ingenuity" sėkmingai užbaigė pirmąjį bandomąjį skrydį Marse, rodo transliacija NASA svetainėje.

​Pirmasis "Ingenuity" bandomasis skrydis Marse buvo atidėtas kelis kartus.

"Ingenuity" yra pirmasis skrydis — pirmasis lėktuvo su varikliu skrydis kitoje planetoje", — Twtter rašė NASA.

Pirmojo skrydžio duomenys pasiekė Žemę praėjus kelioms valandoms po jo pabaigos.

Sraigtasparnis "Ingenuity" į Marsą atvyko vasarį ir yra "Perseverance" roverio misijos dalis. NASA duomenimis, roveris stebės sraigtasparnio bandymą ir perduos vaizdus bei kitus duomenis, gautus bandomojo skrydžio į Žemę metu.

Tegai:
Marsas, NASA