Priešlėktuvinių raketų taktinės pratybos Kryme

Rusija ir JAV atskleidė duomenis apie savo branduolinius arsenalus

(atnaujinta 11:03 2021.04.08)
Paaiškinta, kad paskutinis keitimasis informacija apie branduolinius arsenalus įvyko 2020 metų rugsėjo 1 dieną

VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Rusija ir Jungtinės Valstijos pirmą kartą paskelbė duomenis apie raketų ir branduolinių užtaisų skaičių po Strateginės ginkluotės mažinimo sutarties (START-III) pratęsimo. Tai nurodoma Valstybės departamento svetainėje, praneša "Lenta.ru".

Paaiškinta, kad paskutinis keitimasis informacija apie branduolinius arsenalus įvyko 2020 metų rugsėjo 1 dieną. Per šešis mėnesius Maskva padidino branduolinių užtaisų skaičių devyniais, o Vašingtonas savo ruožtu sumažino 100.

Remiantis naujausiais duomenimis, Rusija dislokavo 517 tarpžemyninių balistinių raketų, balistinių raketų ant povandeninių laivų ir sunkiųjų bombonešių, o JAV — 651. Rusija taip pat turi 1 456 kovinius užtaisus ant šių vežėjų (palyginti su 1 447 rugsėjį), JAV — 1 357 ( rugsėjo mėnesį — 1 457).

Be to, Rusija tris kartus padidino dislokuotų ir neišleistų paleidimo įrenginių skaičių — dabar jų yra 767. JAV šis skaičius nesikeitė nuo praėjusių metų — 800.

Maskva ir Vašingtonas pasikeitė notomis dėl START-III sutarties pratęsimo 2021 metų vasario 3 dieną. Sutartis galios iki 2026 metų vasario 5 dienos.

Anksčiau Baltųjų rūmų atstovė spaudai Džen Psaki taip pat paminėjo START-III pratęsimą, nurodydama JAV prezidento Džo Baideno ir Rusijos vadovo Vladimiro Putino kontaktinius taškus. Anot jos, abiejų valstybių vadovai sutaria, kad būtina ieškoti būdų tęsti bendradarbiavimą tose srityse, kur sutampa abiejų šalių nacionaliniai interesai.

Tegai:
branduolinis ginklas, Rusija, JAV
Estijos vėliava

Apklausa: Juris Ratas yra populiariausias potencialus kandidatas į Estijos prezidentus

(atnaujinta 18:35 2021.04.22)
Estijos gyventojai mieliau matytų kitu prezidentu Seimo pirmininką Jurį Ratą ar dabartinę valstybės vadovę Kersti Kaljulaid

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Apklausos metu respondentams buvo pateiktas penkių galimų kandidatų į prezidentus sąrašas. Pašnekovai turėjo atsakyti, kuris iš įvardytų asmenų geriausiai tinka kito Estijos prezidento vaidmeniui, ketvirtadienį pranešė "Kantar Emor" spaudos tarnyba, praneša "ERR".

Didžiausio palaikymo sulaukė buvęs ministras pirmininkas ir dabartinis Seimo pirmininkas, Centro partijos lyderis Juris Ratas, kurį 23% respondentų norėtų matyti prezidentu.

Antroje vietoje liko Kersti Kaljulaid — 21% respondentų pasisakė už jos pasilikimą prezidentūroje antrai kadencijai.

Kiti trys potencialūs kandidatai į prezidentus sulaukė mažesnio palaikymo. 11% respondentų prezidento kėdėje norėtų matyti akademiką Tarmo Soomere, EKRE pirmininko pavaduotojas Martas Helme — 10%, o teisės kancleris Ülle Madise — 9% respondentų.

Tiesioginiai merų rinkimai neteisėti?
© RIA Novosti . Edvinas Mamontovas

Tyrime dalyvavo 1232 Estijos gyventojai nuo 15 iki 84 metų. Apklausa vyko balandžio 15–21 dienomis.

Panašią apklausą neseniai "Turu-uuringute" atliko laikraščiui "Eesti Päevaleht". Potencialiais kandidatais į prezidentus buvo įvardyti šeši žmonės: Kersti Kaljulaid, europarlamentarai Marina Kaljurand ir Andrus Ansip, Juri Ratas, Mart Helme, Tarmo Soomere ir istorikas Davidas Vseviovas.

Beveik 30% negalėjo pasirinkti tinkamo kandidato, o didžiausio palaikymo sulaukė Kersti Kaljulaid — 18%. Toliau pasirodė Marina Kaljurand (16%), Juri Ratas (15%), Tarmo Soomere (8%), Martas Helme (6%), Andrusas Ansipas (5%) ir Davidas Vseivovas (3%).

Kaljurand ir Ansipas anksčiau pareiškė, kad neketina kandidatuoti į prezidentus.

Estijos prezidento rinkimai prasidės rugpjūčio pabaigoje.

Tegai:
prezidento rinkimai, Kersti Kaljulaid, Estija
Ukrainos kariai

LLR vadovas apkaltino Vakarus pritarimu rusų genocidui Ukrainoje

(atnaujinta 16:57 2021.04.22)
Vakarų bendruomenė ignoruoja Donbasą, apsimesdama, kad nepastebi siaubingų Ukrainos valdžios nusikaltimų, sako LLR vadovas

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Nepripažintos Luhansko Liaudies Respublikos vadovas Leonidas Pasečnikas apkaltino Vakarų šalis pritarimu rusakalbių gyventojų genocidui Ukrainoje.

"Šiandien mes turime galimybę aptarti opų Donbaso klausimą — Rusijos žmonių teisių ir laisvių apsaugą. Tai ypač svarbu dvigubų standartų politikos kontekste Vakaruose, kur jie įpratę užsimerkti ir taip pritarti rusakalbių gyventojų genocidui Ukrainoje. Vakarų bendruomenė ignoruoja Donbasą, apsimesdama, kad nepastebi siaubingų Ukrainos valdžios nusikaltimų prieš mus", — sakė LLR vadovas forume "Rusų vienybė: teisių ir laisvių apsauga" Donecke.

Jis pažymėjo, kad XXI amžiuje Ukrainos gyventojai susidūrė su "Ukrainos nacionalistų vykdomu genocidu, pažeidimais ir neapykanta".

"Visa tai vyko jau 30 metų prižiūrint Vakarų atstovams. Visus tuos metus Ukrainoje vyko aktyvus nacizmo herojizavimas, istorijos iškraipymas, savo kultūros atsisakymas, tapatybės naikinimas. Tačiau, nepaisant visų bandymų mus užgniaužti, kiekvieną dieną mes kovojame už savo teises ir principus", — sakė Pasečnikas.

Padėtis Donbase

Kovo pabaigoje Ukrainos saugumo pareigūnai pranešė, kad per apšaudymą netoli Donecko srities Sumų kaimo žuvo keturi kariškiai ir dar du buvo sužeisti. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis sakė, kad netrukus aptars situaciją su Normandijos ketverto lyderiais. Kijevas pradėjo skelbti apie padėties Donbase pablogėjimą.

Savo ruožtu nepripažintos Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikos apkaltino Kijevą dėl situacijos paaštrėjimo, saugumo pajėgų provokacijomis. Taip pat DLR ir LLR paskelbė, kad gyvenvietėse aptikta dešimtys Ukrainos karinės technikos vienetų. Be to, Luhanskas apkaltino Kijevą dėl netvarkingo teritorijų minavimo.

Savo ruožtu Rusija yra ne kartą pareiškusi, kad nėra Ukrainos konflikto šalis ir Minsko susitarimų subjektas.

Tegai:
Lugansko Liaudies Respublika