Nepriklausomybės paminklas Kijeve

Lenkijos URM skubiai nuvyko į Ukrainą "dėl grėsmės taikai"

(atnaujinta 17:44 2021.04.08)
Anksčiau Kijevas pradėjo skelbti apie padėties Donbase pablogėjimą. Savo ruožtu nepripažintos Donecko ir Luhansko liaudies respublikos dėl to kaltina Ukrainos valdžią

VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Lenkijos užsienio reikalų ministras Zbignievas Rau ketvirtadienį atvyko su darbo vizitu į Kijevą, jo metu bus aptariami dvišaliai santykiai ir padėties eskalacija Donbase, pranešė Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmitrijus Kuleba.

"Planavome susitikti vėliau, tačiau, atsižvelgdamas į situaciją, Zbignievas Rau pakoregavo savo planus ir mano kvietimu atvyko anksčiau į Kijevą. Tikslas — sustiprinti Ukrainos ir Lenkijos strateginę partnerystę paaštrėjusios Rusijos saugumo padėties fone. Lenkija — mūsų sąjungininkė ir patikima draugė", — rašė savo "Twitter" paskyroje Kuleba.

Anksčiau Lenkijos URM pareiškė, kad Lenkijos užsienio reikalų ministras Zbignievas Rau skubiai vyksta į Kijevą dėl "grėsmės taikai prie Ukrainos sienų", pranešė RIA Novosti.

Kovo pabaigoje Ukrainos saugumo pareigūnai pareiškė, kad per apšaudymą netoli Donecko srities Sumų gyvenvietės žuvo keturi kariškiai ir dar du buvo sužeisti. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis teigė, kad netrukus aptars situaciją su "Normandijos ketverto" lyderiais (be Ukrainos — Vokietija, Rusija ir Prancūzija). Kijevas pradėjo skelbti apie padėties Donbase pablogėjimą.

Savo ruožtu nepripažintos Donecko ir Luhansko liaudies respublikos dėl to kaltina Ukrainos valdžią — jos teigia, kad tai saugumo pajėgų provokacijos, o apsauginiai vykdo atsakomuosius šaudymus. Taip pat DNR ir LNR paskelbė apie dešimčių Ukrainos karinės technikos vienetų aptikimą gyvenvietėse. Be to, Luhanskas apkaltino Kijevą dėl netvarkingo teritorijų minavimo.

Tegai:
Ukraina, Užsienio reikalų ministerija, Lenkija
Dar šia tema
Nausėda ketina siekti papildomų sankcijų įvedimo Rusijai
Lietuvos delegacija šiemet lankysis Kryme
Žaidžia su ugnimi. Vokiečiai priešinasi Ukrainos stojimui į NATO
Rusijos URM pastatas

Rusijos URM priminė buvusiam Estijos prezidentui apie Rusijos turistų svarbą

(atnaujinta 09:28 2021.04.20)
Aleksandras Gruško sureagavo į buvusio Estijos vadovo pareiškimą, kuris pasiūlė laikinai uždrausti bet kokias rusų keliones į ES šalis

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Buvęs Estijos prezidentas Tomas Hendriksas Ilvesas, pasiūlęs uždrausti rusams įvažiuoti į Europos Sąjungą, turėtų pasikalbėti su Turkijos ir Graikijos vadovybe apie Rusijos turistų svarbą, RIA Novosti pareiškė Rusijos užsienio reikalų viceministras Aleksandras Gruško.

Balandžio 18 dieną Ilvesas pasiūlė laikinai uždrausti bet kokias rusų keliones į ES šalis, išskyrus tuos, kuriuos sukėlė ypatingos šeimos aplinkybės. Tai jis motyvavo tuo, kad "yra pavojus Europos saugumui". Estijos užsienio reikalų ministras nepritarė buvusio šalies prezidento idėjai.

"Jam turėtų pasikalbėti su tokių šalių kaip Turkija ir Graikija lyderiais apie turizmo svarbą ir ypač Rusijos segmentą", — atsakė Gruško, paprašytas pakomentuoti buvusio Estijos vadovo žodžius.

Ilvesas, kuris 2006–2016 metais ėjo Estijos prezidento pareigas, o 1999–2002 metais buvo respublikos užsienio reikalų ministras, yra žinomas dėl savo griežtų rusofobiškų pareiškimų. Visų pirma, jis kategoriškai pasisakė apie rusų kalbą ir pasisakė už jos ribojimus Estijoje, taip pat išgarsėjo skandalu Chanty Mansijske vykusiame V Pasauliniame suomių-ugrų tautų kongrese.

Vakarų ir Rusijos santykiai pastaraisiais metais toliau aštrėja. JAV ir jų sąjungininkai reiškia susirūpinimą dėl tariamo Rusijos "agresyvių veiksmų" suintensyvėjimo netoli Ukrainos sienų. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pažymėjo, kad Rusijos kariuomenė juda savo teritorijoje, tai niekam negresia ir neturėtų niekam kelti nerimą.

Balandžio 17-osios vakarą Čekijos valdžia pareiškė įtarianti Rusijos specialiąsias tarnybas prisidėjimu prie sprogimų šaudmenų sandėlyje 2014 metais Vrbeticos kaime, taip pat paskelbė apie 18 Rusijos diplomatų išsiuntimą.

Rusijos užsienio reikalų ministerija kaltinimus pavadino absurdiškais, nepagrįstais ir išgalvotais. Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių — išsiuntė 20 Čekijos ambasados ​​darbuotojų.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, komentuodamas ES sankcijas, anksčiau pareiškė, kad Rusija atsakys į bet kokius piktybinius veiksmus savo atžvilgiu. Užsienio reikalų viceministras Aleksandras Gruško pabrėžė, kad sankcijos kelia abejonių dėl bet kokios sąveikos su Briuseliu ir yra naudojamos, kad kištusi į Rusijos vidaus reikalus.

Tegai:
Rusijos užsienio reikalų ministerija (URM), Rusija, Estija, ES, turizmas
Riešutai

Įvardyta saugi riešutų dienos norma

(atnaujinta 10:35 2021.04.19)
Mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Per dieną žmogus turėtų suvartoti ne daugiau kaip 60 gramų riešutų, apie tai AiF pasakojo Federalinės mitybos ir biotechnologijos tyrimų centro mitybos specialistė, medicinos mokslų kandidatė Natalija Denisova.

Kaip paaiškino ekspertas, norma yra 30-50 gramų riešutų, o daugiau nei 60 gramų — "papildomos kalorijos". "Šimtas gramų riešutų yra 500–600 kilokalorijų, o tai gali iššaukti nemalonius virškinimo trakto sutrikimus", — perspėjo ji.

Anot jos, per dieną rekomenduojama suvartoti pavyzdžiui, migdolus ar lazdyno riešutus — 10–12 vnt., kedro riešutus — valgomąjį šaukštą.

Kaip pažymėjo ji, riešutai, nepaisant to, kad yra riebalų, sugeba sumažinti "blogojo" cholesterolio kiekį. Taigi mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką.

Tuo pačiu metu omega-3, kuris laikomas naudingiausiu širdžiai ir kraujagyslėms, kiekio lyderis yra graikinis riešutas.

Tegai:
sveikata, lazdyno riešutai
Temos:
Medicina ir sveikata