Ampulės su Sputnik V vakcina

Prancūzija paaiškino valdžios institucijų atsisakymą naudoti "Sputnik V"

(atnaujinta 00:21 2021.04.09)
2020 metų lapkričio mėnesį Prancūzijos koronaviruso vakcinų mokslinio komiteto delegacija lankėsi Maskvoje, kad aptartų bendradarbiavimą gaminant COVID-19 vakcinas

VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Prancūzijos partijos "Maištingoji Prancūzija" lyderis, buvęs kandidatas į prezidentus Žanas-Lukas Melanšonas (Jean-Luc Mélenchon), komentuodamas vakcinų trūkumą ES, taip pat situaciją aplink Rusijos "Sputnik V", kuri dar nepatvirtinta ir nenaudojama Prancūzijoje, sakė, kad šalies valdžia žinojo apie "Sputnik V" efektyvumą nuo praėjusių metų lapkričio.

"Sputnik V" yra patvirtinta beveik 60 šalių, kurių gyventojų skaičius kartu sudėjus viršija 1,5 mlrd. Vakcinos veiksmingumą, siekiantį 91,6 %, patvirtina duomenys, paskelbti autoritetingame medicinos žurnale "The Lancet".

"Vakcinų nepakanka, bet kodėl? Nes tapome įkaitais dėl kvailų Europos biurokratijos sprendimų, kurie vakciną laiko preke. Mes atsisakėme dėl ideologinių priežasčių tiekti esamas ir veiksmingas Rusijos, Kubos ar Kinijos vakcinas Prancūzijai", — interviu BFM TV sakė Melanšonas.

Jis pažymėjo, kad Vokietija dabar sprendžia viską ES.

"Kodėl aš kalbu apie Rusijos vakciną? Kadangi Rusija yra mūsų kaimynė, mūsų partnerė. Mes jau nuo praėjusių metų lapkričio žinojome, kad jų vakcina yra veiksminga, ir ne todėl, kad Rusijos propaganda taip sako, bet todėl, kad Prancūzijos misija padarė išvadą apie šios vakcinos efektyvumą", — teigė politikas.

2020 metų lapkričio mėnesį Prancūzijos koronaviruso vakcinų mokslinio komiteto delegacija lankėsi Maskvoje, kad aptartų bendradarbiavimą gaminant COVID-19 vakcinas.

Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
© Sputnik
Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
Tegai:
Prancūzija, Rusija, Sputnik V, koronavirusas
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (375)
Dar šia tema
Lietuva gavo didžiausią "Comirnaty" vakcinos siuntą
PSO tikisi į organizaciją įtraukti Rusijos vakcinas
Čaplinskas įvardijo išvadas apie kraujo krešulius ir "AstraZeneca" vakciną
Riešutai

Įvardyta saugi riešutų dienos norma

(atnaujinta 10:35 2021.04.19)
Mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Per dieną žmogus turėtų suvartoti ne daugiau kaip 60 gramų riešutų, apie tai AiF pasakojo Federalinės mitybos ir biotechnologijos tyrimų centro mitybos specialistė, medicinos mokslų kandidatė Natalija Denisova.

Kaip paaiškino ekspertas, norma yra 30-50 gramų riešutų, o daugiau nei 60 gramų — "papildomos kalorijos". "Šimtas gramų riešutų yra 500–600 kilokalorijų, o tai gali iššaukti nemalonius virškinimo trakto sutrikimus", — perspėjo ji.

Anot jos, per dieną rekomenduojama suvartoti pavyzdžiui, migdolus ar lazdyno riešutus — 10–12 vnt., kedro riešutus — valgomąjį šaukštą.

Kaip pažymėjo ji, riešutai, nepaisant to, kad yra riebalų, sugeba sumažinti "blogojo" cholesterolio kiekį. Taigi mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką.

Tuo pačiu metu omega-3, kuris laikomas naudingiausiu širdžiai ir kraujagyslėms, kiekio lyderis yra graikinis riešutas.

Tegai:
sveikata, lazdyno riešutai
Temos:
Medicina ir sveikata
Marsas

NASA bepilotis sraigtasparnis sėkmingai atliko pirmąjį skrydį Marse video

(atnaujinta 16:44 2021.04.19)
Pranešime pažymima, kad pirmojo skrydžio duomenys pasiekė Žemę praėjus kelioms valandoms po jo pabaigos

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Nepilotuojamas NASA sraigtasparnis "Ingenuity" sėkmingai užbaigė pirmąjį bandomąjį skrydį Marse, rodo transliacija NASA svetainėje.

​Pirmasis "Ingenuity" bandomasis skrydis Marse buvo atidėtas kelis kartus.

"Ingenuity" yra pirmasis skrydis — pirmasis lėktuvo su varikliu skrydis kitoje planetoje", — Twtter rašė NASA.

Pirmojo skrydžio duomenys pasiekė Žemę praėjus kelioms valandoms po jo pabaigos.

Sraigtasparnis "Ingenuity" į Marsą atvyko vasarį ir yra "Perseverance" roverio misijos dalis. NASA duomenimis, roveris stebės sraigtasparnio bandymą ir perduos vaizdus bei kitus duomenis, gautus bandomojo skrydžio į Žemę metu.

Tegai:
Marsas, NASA