Žydintis medis

Gydytojas papasakojo, kaip atpažinti alergijas

(atnaujinta 00:17 2021.04.11)
Alergija — tipiškas imunopatologinis procesas, pasireiškiantis padidėjusiu organizmo imuninės sistemos jautrumu, pakartotinai alergenui veikiant organizmą, kuris anksčiau buvo įjautrintas šio alergeno

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Gydytojas ir televizijos laidų vedėjas Jevgenijus Komarovskis įvardijo pagrindinius alergijos simptomus. Apie tai jis rašė savo Instagram.

Pasak gydytojo, simptomus galima suskirstyti į penkias grupes: iš kvėpavimo takų — nosies užgulimas, kosulys, užkimimas ir dusulys; iš virškinamojo trakto — pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas.

Tuo pačiu odos simptomų grupėje — niežėjimas, paraudimas, bėrimas ir patinimas.

Taip pat alergiją galima atpažinti iš akių, kai jos ašaroja, parausta, juntamas deginimas.

Neatmetami kiti simptomai, tokie kaip silpnumas, blyškumas, sąmonės sutrikimas, žemas kraujospūdis ir šaltas prakaitas.

Alergija — tipiškas imunopatologinis procesas, pasireiškiantis padidėjusiu organizmo imuninės sistemos jautrumu, pakartotinai alergenui veikiant organizmą, kuris anksčiau buvo įjautrintas šio alergeno.

Viena iš pavojingiausių alergijos pasireiškimo formų yra anafilaksinis šokas, kurio metu atsiranda staigus niežėjimas, po kurio sunku kvėpuoti, šokas, kurį sukelia sumažėjęs slėgis. Vienas iš šios alergijos pasireiškimo požymių yra silpnas pulsas, taip pat gausus prakaitavimas ir blyški oda.

Retai su anafilaksiniu šoku pasireiškia smegenų ir plaučių patinimas — tai gali būti mirtina.

Tegai:
sveikata, alergija
Temos:
Medicina ir sveikata (433)
Parduotuvė

Europoje pripažintas pavojingu populiarus maisto dažiklis

(atnaujinta 10:17 2021.05.09)
Šis maisto dažiklis yra titano dioksidas, jis suteikia produktams patrauklią išvaizdą ir prailgina galiojimo laiką

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Europos maisto saugos agentūra (EFSA) nebelaiko paplitusio dirbtinio dažiklio E-171 saugiu maisto priedu. Api tai teigiama agentūros pranešime spaudai.

E-171 yra titano dioksidas. Jis suteikia produktams patrauklią išvaizdą ir prailgina galiojimo laiką. Be to, titano dioksidas naudojamas lakų ir dažų, keramikos, stiklo, gumos, popieriaus ir plastiko, kosmetikos, vaistų ir higienos produktų gamybai.

"Atsižvelgusi į visus turimus mokslinius tyrimus ir duomenis, ekspertų grupė padarė išvadą, kad titano dioksidas nebegali būti laikomas saugiu kaip maisto papildas. Svarbiausiu veiksniu šiose išvadose tapo tai, kad mes negalėjome atmesti būgštavimus apie genotoksiškumą (medžiagos gebėjimą pažeisti DNR — Sputnik) po titano dioksido dalelių suvartojimo. Praryjant titano dioksido dalelių įsavinimas yra mažas, tačiau jis gali kauptis organizme", — pasakė pagrindinis ekspertas Madžedas Junesas.

EFSA taip pat pažymėjo, kad nebegali nustatyti leistinos E-171 dienos normos.

Anksčiau Prancūzijoje buvo uždrausta parduoti produktus su titano dioksidu. Europos Komisija ir valstybės narės ketina peržiūrėti EMST išvadas ir priimti sprendimą dėl rekomendacijų vartotojams ir taisyklių.

Tegai:
sveikata, Europa, maistas
 Sputnik V, archyvinė nuotrauka

"Bild": derybos dėl "Sputnik V" vakcinos tiekimo Vokietijai yra aklavietėje

(atnaujinta 18:32 2021.05.09)
Rusija negalės tiekti savo "Sputnik V" vakcinos Vokietijai 2021 metų birželio – liepos mėnesiais, o po šio laikotarpio jos poreikis išnyks dėl to, kad išsiplės kitų vakcinų tiekimas

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Rusija negalės pristatyti vakcinos "Sputnik V" iki rugpjūčio mėnesio dėl vėluojančios gamybos ir susitarimo su Indija, derybos dėl tiekimo pateko į aklavietę, praneša leidinys "Bild" su nuoroda į darbo grupę prie Vokietijos ekonomikos ministerijos.

Pasak laikraščio šaltinio, derybos yra "tikrai mirusios", nes po vasaros planuojama, kad Vokietija gaus pakankamai kitų koronaviruso vakcinų iš kitų gamintojų.

Europos vaistų agentūra (EVA) taip pat dar neatliko rusiško vaisto sertifikavimo, ES reikalavimai pasirodė "didesni, nei tikėtasi Maskvoje", rašo bulvarinis leidinys.

Anksčiau kelios Vokietijos federalinės žemės paskelbė ketinančios vienašališkai įsigyti "Sputnik V: vakciną, o Bavarijoje valdžia pasirašė ketinimų susitarimą.

Rusijos "Sputnik V" vakcina nuo koronaviruso jau patvirtinta 64 šalyse, kuriose iš viso gyvena daugiau kaip 3,2 milijardo žmonių. "Sputnik V" užima antrą vietą pasaulyje pagal vyriausybės reguliavimo institucijų gautų patvirtinimų skaičių. Remiantis 3,8 milijono paskiepytų rusų duomenų analize, vakcinos veiksmingumas yra 97,6%, o tai yra daugiau nei anksčiau medicinos žurnalo "The Lancet" (91,6%) nurodyti dyžuomenys, anksčiau pranešė Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RTIF) ir Gamalėjaus tyrimų centras.

Tegai:
COVID-19, Sputnik V, vakcinacija, vakcina, Rusija, Vokietija
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Dar šia tema
Pasauliniame vakcinų kongrese išrinkta geriausia vakcina nuo COVID-19
Putinas palygino rusiškas COVID-19 vakcinas su Kalašnikovo automatu
Nausėda papasakojo, kokios vakcinos turėtų būti ES "žaliajame pase"