princas Haris

Sąskaitų suvedimas: princas Haris buvo pašalintas visų šeimos susibūrimų

(atnaujinta 19:43 2021.04.16)
Gerbėjams kyla klausimas: kas tapo tokių kardinalių priemonių priežastimi — griežtos šalyje įvestos taisyklės ar asmeninis artimųjų priešiškumas po skandalingo interviu?

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Princo Hario susitikimas su šeima senelio laidotuvėse taps tikru išbandymu: maištininkas buvo pašalintas iš šeimos susibūrimų, nesusijusių su ceremonija.

Iki Princo Filipo laidotuvių liko tik viena diena. Karališkoji šeima atsisveikins su hercogu nedidelėje ceremonijoje Šventojo Jurgio koplyčioje. Haris atskrido iš JAV ir dalyvaus atsisveikinimo ceremonijoje. Gerbėjai sustingo — juk tai pirmasis maištingojo princo susitikimas su šeima po skandalingo interviu su Opra Vinfri.

Bet, matyt, susitikimas su artimaisiais vyks ne taip sklandžiai, kaip norėtų maištininkas: princas Haris buvo pašalintas iš visų šeimos susibūrimų.

Šiuo metu Haris yra Vindzore. Didžiojoje Britanijoje įvestos griežtos taisyklės draudžia jam po laidotuvių dalyvauti bet kokiuose asmeniniuose susitikimuose. Po dalinio karantino jam buvo leista dalyvauti ceremonijoje, tačiau po to jis privalo grįžti į Vindzorą ir tęsti karantiną.

Antrojo pasaulinio karo dalyvis, jūreivis, pilotas: koks buvo princas Filipas Mauntbatenas >>

Keitė Midlton, princas Viljamas ir kiti karališkosios šeimos nariai laikėsi visų taisyklių ir rodė pavyzdį kitiems britams pandemijos metu. Pasak šaltinių, jie neketina nusileisti ir gadinti savo įvaizdį dėl Hario.

Princo Filipo laidotuvės vyks kamerinėje aplinkoje — dalyvaus 30 žmonių, o Midlton ir princams draudžiama artintis prie karalienės.

Tegai:
Princas Haris, karališkoji šeima, Didžioji Britanija
Temos:
Karališkosios naujienos (201)
Dar šia tema
Britanijoje paskelbtas gedulas dėl princo Filipo mirties
Mirė Elžbietos II vyras princas Filipas
Be Megan Markl, bet su PGR testu: princas Haris atskrido į senelio laidotuves
Kaitės Midlton vaikams uždrausta dalyvauti prosenelio laidotuvėse
Paaiškėjo, kodėl Megan Markl nepanoro atsisveikinti su princu Filipu
Parduotuvė

Europoje pripažintas pavojingu populiarus maisto dažiklis

(atnaujinta 10:17 2021.05.09)
Šis maisto dažiklis yra titano dioksidas, jis suteikia produktams patrauklią išvaizdą ir prailgina galiojimo laiką

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Europos maisto saugos agentūra (EFSA) nebelaiko paplitusio dirbtinio dažiklio E-171 saugiu maisto priedu. Api tai teigiama agentūros pranešime spaudai.

E-171 yra titano dioksidas. Jis suteikia produktams patrauklią išvaizdą ir prailgina galiojimo laiką. Be to, titano dioksidas naudojamas lakų ir dažų, keramikos, stiklo, gumos, popieriaus ir plastiko, kosmetikos, vaistų ir higienos produktų gamybai.

"Atsižvelgusi į visus turimus mokslinius tyrimus ir duomenis, ekspertų grupė padarė išvadą, kad titano dioksidas nebegali būti laikomas saugiu kaip maisto papildas. Svarbiausiu veiksniu šiose išvadose tapo tai, kad mes negalėjome atmesti būgštavimus apie genotoksiškumą (medžiagos gebėjimą pažeisti DNR — Sputnik) po titano dioksido dalelių suvartojimo. Praryjant titano dioksido dalelių įsavinimas yra mažas, tačiau jis gali kauptis organizme", — pasakė pagrindinis ekspertas Madžedas Junesas.

EFSA taip pat pažymėjo, kad nebegali nustatyti leistinos E-171 dienos normos.

Anksčiau Prancūzijoje buvo uždrausta parduoti produktus su titano dioksidu. Europos Komisija ir valstybės narės ketina peržiūrėti EMST išvadas ir priimti sprendimą dėl rekomendacijų vartotojams ir taisyklių.

Tegai:
sveikata, Europa, maistas
 Sputnik V, archyvinė nuotrauka

"Bild": derybos dėl "Sputnik V" vakcinos tiekimo Vokietijai yra aklavietėje

(atnaujinta 18:32 2021.05.09)
Rusija negalės tiekti savo "Sputnik V" vakcinos Vokietijai 2021 metų birželio – liepos mėnesiais, o po šio laikotarpio jos poreikis išnyks dėl to, kad išsiplės kitų vakcinų tiekimas

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Rusija negalės pristatyti vakcinos "Sputnik V" iki rugpjūčio mėnesio dėl vėluojančios gamybos ir susitarimo su Indija, derybos dėl tiekimo pateko į aklavietę, praneša leidinys "Bild" su nuoroda į darbo grupę prie Vokietijos ekonomikos ministerijos.

Pasak laikraščio šaltinio, derybos yra "tikrai mirusios", nes po vasaros planuojama, kad Vokietija gaus pakankamai kitų koronaviruso vakcinų iš kitų gamintojų.

Europos vaistų agentūra (EVA) taip pat dar neatliko rusiško vaisto sertifikavimo, ES reikalavimai pasirodė "didesni, nei tikėtasi Maskvoje", rašo bulvarinis leidinys.

Anksčiau kelios Vokietijos federalinės žemės paskelbė ketinančios vienašališkai įsigyti "Sputnik V: vakciną, o Bavarijoje valdžia pasirašė ketinimų susitarimą.

Rusijos "Sputnik V" vakcina nuo koronaviruso jau patvirtinta 64 šalyse, kuriose iš viso gyvena daugiau kaip 3,2 milijardo žmonių. "Sputnik V" užima antrą vietą pasaulyje pagal vyriausybės reguliavimo institucijų gautų patvirtinimų skaičių. Remiantis 3,8 milijono paskiepytų rusų duomenų analize, vakcinos veiksmingumas yra 97,6%, o tai yra daugiau nei anksčiau medicinos žurnalo "The Lancet" (91,6%) nurodyti dyžuomenys, anksčiau pranešė Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RTIF) ir Gamalėjaus tyrimų centras.

Tegai:
COVID-19, Sputnik V, vakcinacija, vakcina, Rusija, Vokietija
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Dar šia tema
Pasauliniame vakcinų kongrese išrinkta geriausia vakcina nuo COVID-19
Putinas palygino rusiškas COVID-19 vakcinas su Kalašnikovo automatu
Nausėda papasakojo, kokios vakcinos turėtų būti ES "žaliajame pase"