Riešutai

Kokia yra vitamino E trūkumo grėsmė ir kokiuose produktuose jo yra daugiausia?

(atnaujinta 14:28 2021.04.19)
Šio svarbaus elemento trūkumas gali išsivystyti dėl žarnyno mikrofloros sutrikimų, virškinamojo trakto problemų, dėl įgimtų ar įgytų patologijų, taip pat dėl ​​to, kad maiste trūksta vitamino E turinčių maisto produktų

VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Vitaminas E — vienas iš galingiausių antioksidantų. Jis apsaugo ląstelių membranas nuo oksidacijos ir sunaikinimo, rašo RIA Novosti autorė Darija Michailova.

Be to, vitaminas E yra naudingas palaikant smegenų veiklą. Tai yra atmintis, reakcijos greitis, lengvas mokymasis, apsauga nuo degeneracinių sutrikimų (Alzheimerio liga ar senatvinė demencija).

Vitaminas E taip pat prisideda prie imuniteto stiprinimo, gerina reprodukcinę funkciją, stiprina kraujagysles ir palaiko pakankamą cholesterolio kiekį kraujyje, didina raumenų ištvermę, gerina plaukų ir odos būklę.

Vitamino trūkumas taip pat yra pavojingas, nes gali sukelti nervų sistemos sutrikimus, neuralgiją, neuropatiją ir kitas centrinės nervų sistemos ligas.

Šio svarbaus elemento trūkumas gali išsivystyti dėl žarnyno mikrofloros sutrikimų, virškinamojo trakto problemų, dėl įgimtų ar įgytų patologijų, taip pat dėl ​​to, kad maiste trūksta vitamino E turinčių maisto produktų.

Didžiausia šio vitamino koncentracija gali būti nerafinuotuose šalto spaudimo augaliniuose aliejuose: saulėgrąžų, migdolų, lazdyno riešutų, ryžių sėlenų, vynuogių sėklų, žemės riešutų, alyvuogių ir aguonų.

Bet kviečių gemalų aliejus laikomas rekordininku. Tai yra vitamino E kiekio lyderis tarp visų esamų natūralių vitamino šaltinių.

Toliau pagal vitamino E koncentraciją yra sėklos ir riešutai. Tuo pačiu metu svarbu, kad vaisiai būtų džiovinti natūraliai. Skrudinti aliejuje riešutai ar kepti vaisiai praranda beveik visas naudingas savybes.

Daugiausia vitamino E yra migdoluose, kedro riešutuose, lazdyno riešutuose ir saulėgrąžų sėklose. Pastarosiose yra labai daug B grupės vitaminų, ypač B1 ir B6, taip pat jose yra didelė vario, fosforo, magnio, mangano ir seleno koncentracija. Migdolai, turintys bendrą vitamino ir mineralų sudėtį, išsiskiria dideliu vitamino B2 kiekiu. Kedro riešutuose gausu vitamino A.

Čili pipiras yra netikėtas tokoferolių šaltinis. Malti pipirai turi daug vitamino E, A, beta-karotino, K, B6, taip pat geležies, natrio ir vario. Patartina jį naudoti dedant į jau pagamintus patiekalus, nes daugelis antioksidantų lengvai sunaikinami esant aukštai temperatūrai.

Tegai:
sveikata, vitaminai
Temos:
Medicina ir sveikata (433)
Parduotuvė

Europoje pripažintas pavojingu populiarus maisto dažiklis

(atnaujinta 10:17 2021.05.09)
Šis maisto dažiklis yra titano dioksidas, jis suteikia produktams patrauklią išvaizdą ir prailgina galiojimo laiką

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Europos maisto saugos agentūra (EFSA) nebelaiko paplitusio dirbtinio dažiklio E-171 saugiu maisto priedu. Api tai teigiama agentūros pranešime spaudai.

E-171 yra titano dioksidas. Jis suteikia produktams patrauklią išvaizdą ir prailgina galiojimo laiką. Be to, titano dioksidas naudojamas lakų ir dažų, keramikos, stiklo, gumos, popieriaus ir plastiko, kosmetikos, vaistų ir higienos produktų gamybai.

"Atsižvelgusi į visus turimus mokslinius tyrimus ir duomenis, ekspertų grupė padarė išvadą, kad titano dioksidas nebegali būti laikomas saugiu kaip maisto papildas. Svarbiausiu veiksniu šiose išvadose tapo tai, kad mes negalėjome atmesti būgštavimus apie genotoksiškumą (medžiagos gebėjimą pažeisti DNR — Sputnik) po titano dioksido dalelių suvartojimo. Praryjant titano dioksido dalelių įsavinimas yra mažas, tačiau jis gali kauptis organizme", — pasakė pagrindinis ekspertas Madžedas Junesas.

EFSA taip pat pažymėjo, kad nebegali nustatyti leistinos E-171 dienos normos.

Anksčiau Prancūzijoje buvo uždrausta parduoti produktus su titano dioksidu. Europos Komisija ir valstybės narės ketina peržiūrėti EMST išvadas ir priimti sprendimą dėl rekomendacijų vartotojams ir taisyklių.

Tegai:
sveikata, Europa, maistas
 Sputnik V, archyvinė nuotrauka

"Bild": derybos dėl "Sputnik V" vakcinos tiekimo Vokietijai yra aklavietėje

(atnaujinta 18:32 2021.05.09)
Rusija negalės tiekti savo "Sputnik V" vakcinos Vokietijai 2021 metų birželio – liepos mėnesiais, o po šio laikotarpio jos poreikis išnyks dėl to, kad išsiplės kitų vakcinų tiekimas

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Rusija negalės pristatyti vakcinos "Sputnik V" iki rugpjūčio mėnesio dėl vėluojančios gamybos ir susitarimo su Indija, derybos dėl tiekimo pateko į aklavietę, praneša leidinys "Bild" su nuoroda į darbo grupę prie Vokietijos ekonomikos ministerijos.

Pasak laikraščio šaltinio, derybos yra "tikrai mirusios", nes po vasaros planuojama, kad Vokietija gaus pakankamai kitų koronaviruso vakcinų iš kitų gamintojų.

Europos vaistų agentūra (EVA) taip pat dar neatliko rusiško vaisto sertifikavimo, ES reikalavimai pasirodė "didesni, nei tikėtasi Maskvoje", rašo bulvarinis leidinys.

Anksčiau kelios Vokietijos federalinės žemės paskelbė ketinančios vienašališkai įsigyti "Sputnik V: vakciną, o Bavarijoje valdžia pasirašė ketinimų susitarimą.

Rusijos "Sputnik V" vakcina nuo koronaviruso jau patvirtinta 64 šalyse, kuriose iš viso gyvena daugiau kaip 3,2 milijardo žmonių. "Sputnik V" užima antrą vietą pasaulyje pagal vyriausybės reguliavimo institucijų gautų patvirtinimų skaičių. Remiantis 3,8 milijono paskiepytų rusų duomenų analize, vakcinos veiksmingumas yra 97,6%, o tai yra daugiau nei anksčiau medicinos žurnalo "The Lancet" (91,6%) nurodyti dyžuomenys, anksčiau pranešė Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RTIF) ir Gamalėjaus tyrimų centras.

Tegai:
COVID-19, Sputnik V, vakcinacija, vakcina, Rusija, Vokietija
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Dar šia tema
Pasauliniame vakcinų kongrese išrinkta geriausia vakcina nuo COVID-19
Putinas palygino rusiškas COVID-19 vakcinas su Kalašnikovo automatu
Nausėda papasakojo, kokios vakcinos turėtų būti ES "žaliajame pase"