JAV naikintuvai F-16

"Pasirūpinam karstais": JAV apskaičiavo didelio karo išlaidas

(atnaujinta 15:51 2021.04.23)
JAV oro pajėgų vadovybė išslaptino karinės simuliacijos, kurioje amerikiečių orlaiviai buvo nukreipti prieš kinus per hipotetinę KLR invaziją į Taivaną 2030 metais, rezultatus

VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. Konflikto simuliacija vienareikšmiškai parodė, kad Pekino plikom rankom įveikti nepavyks. Ir nors amerikiečiai galiausiai nugalėjo, jie patyrė katastrofiškų nuostolių. Apie šį virtualų karą — RIA Novosti autoriaus Andrejaus Koco medžiagoje.

Pagal karinio žaidimo legendą, 2030 metais Pekinas nusprendė Taivano klausimą išspręsti jėga ir panaudojo visą savo oro pajėgų ir karinio jūrų laivyno galią didelio masto desanto operacijoje. Tikslas yra užimti nepaklusnią salą. Taivano vyriausybė, suprasdama agresijos mastą, kreipėsi pagalbos į JAV.

Amerikiečiai, tuo metu sukoncentravę įspūdingas pajėgas Pietų Kinijos jūroje, iškart sureagavo. Modeliuojant Pentagonas dirbo tik su aviacija, tačiau buvo suprantama, kad smogė ir karinis jūrų laivynas bei sausumos pajėgos.

Tokios simuliacijos reguliariai rengiamos JAV. Tačiau ankstesniais metais amerikiečiai buvo vis nugalėti. 2018 ir 2019 metais Pentagonas imituodamas karo veiksmus panaudojo visas turimas jėgas ir priemones. Nepaisant to, lėktuvams ir bepiločiams orlaiviams nepavyko pramušti prieigos (A2 / AD) zonų apsaugos, kuri buvo sąlyginai išdėstyta amfibinių operacijų zonoje. Kinijos naikintuvai ir oro gynybos sistemos (tiek sausumoje, tiek laivuose) patikimai pridengė dangų virš Taivano ir atrėmė visas atakas, o ekspedicijos daliniai sumušė Kinijos Respublikos armiją ir perėmė salos kontrolę.

Dabar amerikiečiai šiek tiek pagudravo ir nukėlė modeliavimą į artimiausią ateitį. Dėl to manevruose buvo galima sąlygiškai naudoti ne tik esamus, bet ir perspektyvius aviacijos įrangos ir ginklų modelius, kurių daugelis šiandien egzistuoja tik brėžiniuose. Dėl to JAV oro pajėgos nugalėjo Kinijos pajėgas ir blokavo išlikusius vienetus vienoje nedidelėje srityje. Tačiau Pentagonas patyrė rimtų nuostolių. Kokių būtent, nenurodyta.

"Remiantis karinių simuliacijų, imituojančių ginkluotą konfliktą su Kinija, rezultatais, galima užtikrintai pasakyti: prarasime daug pilotų, — tokius didelius nuostolius pripažino JAV oro pajėgų štabo viršininko pavaduotojas generolas leitenantas Clint'as Hinote'as. — Tai yra labai sunku suvokti, bet tokia yra objektyvi tikrovė".

Daugelio sričių karas

Tačiau amerikiečiai nuo pat karinių simuliacijų pradžios apdovanojo save daugybe pranašumų. Pavyzdžiui, karo veiksmai buvo vedami pagal "Joint All-Domain Command and Control" koncepciją, kuri užtikrina optimalią kariuomenės, aviacijos, karinio jūrų laivyno ir palydovų sąveiką. Visus sujungia vienas tinklas, leidžiantis kuo greičiau keistis informacija.

Be to, buvo manoma, kad amerikiečiai sugeba regione dislokuoti aerodromų tinklą su degalais, ginklais ir atsarginėmis dalimis. Tai sutrumpino laiką, kurio reikia perkeliant orlaivį į kovinę zoną po degalų papildymo ir papildant amunicijos apkrovą.

Jie pasirūpino ir sąjungininkais. Pasak legendos, Taivanas prieš pat invaziją gavo naujausias tankų "M1A2 Abrams", naikintuvų "F-16V" modifikacijas, taip pat atnaujino priešlėktuvinių raketų sistemas "Patriot". Todėl jo ginkluotosios pajėgos sėkmingai priešinosi amfibiniam puolimui.

Galiausiai, užuot sukūrę atskiras oro pajėgų, karinio jūrų laivyno ir armijos būstinės struktūras, amerikiečiai sąlyginio konflikto zonoje suorganizavo kelias mažas vadovavimo ir kontrolės komandas, kurių kiekvienoje buvo nuo 5 iki 30 visų ginkluotųjų pajėgų šakų atstovų. Jie vedė operaciją iš skirtingų vietų, o tai labai pagerino jų išgyvenamumą. Faktas yra tas, kad ankstesnėse simuliacijose kinai ilgo nuotolio raketomis ir jūrų pajėgomis ne kartą išmušė amerikiečių vadovavimo struktūras Guame ir Havajuose.

Pralaužti AA gynybą

Didžiausią susidomėjimą kelia modeliuojami orlaivių tipai ir bepiločiai. Pagrindinis vaidmuo pralaužiant Kinijos "prieigos zonas" ir sunaikinant oro gynybą buvo priskirtas strateginiams slaptųjų raketų nešikliams "B-21 Raider" ir perspektyviems šeštosios kartos "NGAD" naikintuvams ("Next Generation Air Dominance"). Pirmasis šio paslaptingo orlaivio prototipas, pasak Pentagono, pirmą kartą pakilo praėjusių metų rugsėjį.

Pažymėtina, kad simuliacijoje NGAD atliko funkciją, kuriai buvo sukurtas naikintuvas F-35. Bet, kaip sakoma JAV oro pajėgų pranešime, ši penktos kartos mašina nėra labai tinkama operacijoms išplėstinės oro gynybos Ramiajame vandenyne sąlygomis, nes nesugebama įveikti didelių atstumų be tanklaivio lėktuvo su degalais šalia.

F-35 iš mažų atstumų atakavo antžeminius taikinius ir laivus, gynė sąjungininkus nuo Kinijos naikintuvų ir numušė sparnuotąsias raketas. Taip pat buvo naudojamos "Block 4" modifikavimo mašinos, kurios yra kuriamos. Šiuolaikinės F-35 versijos, pasak generolo Hinote'o, nebuvo naudojamos. O priešo aviacijai daugiausia priešinosi modernizuoti naikintuvai F-15EX ir dar neįvardyti ketvirtosios kartos lengvieji lėktuvai, kurie turėtų pakeisti F-16.

Sistema Poseidon
Министерство обороны РФ

Kartu su pilotuojamomis transporto priemonėmis žaidimuose dalyvavo perspektyvių bepiločių orlaivių parkas, veikiantis "ištikimo sparnuočio" principu ir atakuojantis taikinius toje pačioje mūšio formoje kaip ir orlaivis. Be to, Taivane buvo dislokuotas daugybės mažų, nebrangių bepiločių orlaivių tinklas, nuolat stebintis karo zoną. Iš aviacijos bazės Guame pakilo drąsūs "XQ-58A Valkyrie" dronai, smogę priešo laivams, orlaiviams ir antžeminėms transporto priemonėms.

Jie rado įdomią programą kariniams transportiniams lėktuvams C-17 ir C-130. Laikydamiesi atokiau nuo oro gynybos, jie atakavo antžeminius taikinius aukšto tikslumo sparnuotosiomis JASSM raketomis, numesdami juos iš krovinių skyrių ant specialių padėklų. Kaip pabrėžė generolas Kinote'as, kare su vienodo stiprumo priešininku reikia daug ugnies pajėgų, nesvarbu, kokios platformos ją teikia.

Amerikos karinis lėktuvas "Boeing C-17 Globemaster III", kuris iš Jungtinių Valstijų pristatė 50 ventiliatorių partiją, Vnukovo oro uoste

Planuodamas JAV oro pajėgų ir apskritai ginkluotųjų pajėgų karinę plėtrą, Pentagonas atsižvelgs į žaidimų išvadas. Tačiau Vašingtono strategai nenumatė vieno niuanso. Kinija simuliuodama kovojo su tuo, ką turi dabar, o amerikiečiai priskyrė sau daug perspektyvių karinių "aukštųjų technologijų", kurios dar net nebuvo pradėtos eksploatuoti.

Akivaizdu, kad iki 2030 metų KLR taip pat turės laiko aprūpinti kariuomenę, o realūs tokio konflikto rezultatai, jei jis kils, labai skirsis nuo tų, kurie apskaičiuoti kompiuteriuose. Ir aišku, kad ne Pentagono naudai.

Tegai:
karas, JAV
Parduotuvė

Europoje pripažintas pavojingu populiarus maisto dažiklis

(atnaujinta 10:17 2021.05.09)
Šis maisto dažiklis yra titano dioksidas, jis suteikia produktams patrauklią išvaizdą ir prailgina galiojimo laiką

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Europos maisto saugos agentūra (EFSA) nebelaiko paplitusio dirbtinio dažiklio E-171 saugiu maisto priedu. Api tai teigiama agentūros pranešime spaudai.

E-171 yra titano dioksidas. Jis suteikia produktams patrauklią išvaizdą ir prailgina galiojimo laiką. Be to, titano dioksidas naudojamas lakų ir dažų, keramikos, stiklo, gumos, popieriaus ir plastiko, kosmetikos, vaistų ir higienos produktų gamybai.

"Atsižvelgusi į visus turimus mokslinius tyrimus ir duomenis, ekspertų grupė padarė išvadą, kad titano dioksidas nebegali būti laikomas saugiu kaip maisto papildas. Svarbiausiu veiksniu šiose išvadose tapo tai, kad mes negalėjome atmesti būgštavimus apie genotoksiškumą (medžiagos gebėjimą pažeisti DNR — Sputnik) po titano dioksido dalelių suvartojimo. Praryjant titano dioksido dalelių įsavinimas yra mažas, tačiau jis gali kauptis organizme", — pasakė pagrindinis ekspertas Madžedas Junesas.

EFSA taip pat pažymėjo, kad nebegali nustatyti leistinos E-171 dienos normos.

Anksčiau Prancūzijoje buvo uždrausta parduoti produktus su titano dioksidu. Europos Komisija ir valstybės narės ketina peržiūrėti EMST išvadas ir priimti sprendimą dėl rekomendacijų vartotojams ir taisyklių.

Tegai:
sveikata, Europa, maistas
 Sputnik V, archyvinė nuotrauka

"Bild": derybos dėl "Sputnik V" vakcinos tiekimo Vokietijai yra aklavietėje

(atnaujinta 18:32 2021.05.09)
Rusija negalės tiekti savo "Sputnik V" vakcinos Vokietijai 2021 metų birželio – liepos mėnesiais, o po šio laikotarpio jos poreikis išnyks dėl to, kad išsiplės kitų vakcinų tiekimas

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Rusija negalės pristatyti vakcinos "Sputnik V" iki rugpjūčio mėnesio dėl vėluojančios gamybos ir susitarimo su Indija, derybos dėl tiekimo pateko į aklavietę, praneša leidinys "Bild" su nuoroda į darbo grupę prie Vokietijos ekonomikos ministerijos.

Pasak laikraščio šaltinio, derybos yra "tikrai mirusios", nes po vasaros planuojama, kad Vokietija gaus pakankamai kitų koronaviruso vakcinų iš kitų gamintojų.

Europos vaistų agentūra (EVA) taip pat dar neatliko rusiško vaisto sertifikavimo, ES reikalavimai pasirodė "didesni, nei tikėtasi Maskvoje", rašo bulvarinis leidinys.

Anksčiau kelios Vokietijos federalinės žemės paskelbė ketinančios vienašališkai įsigyti "Sputnik V: vakciną, o Bavarijoje valdžia pasirašė ketinimų susitarimą.

Rusijos "Sputnik V" vakcina nuo koronaviruso jau patvirtinta 64 šalyse, kuriose iš viso gyvena daugiau kaip 3,2 milijardo žmonių. "Sputnik V" užima antrą vietą pasaulyje pagal vyriausybės reguliavimo institucijų gautų patvirtinimų skaičių. Remiantis 3,8 milijono paskiepytų rusų duomenų analize, vakcinos veiksmingumas yra 97,6%, o tai yra daugiau nei anksčiau medicinos žurnalo "The Lancet" (91,6%) nurodyti dyžuomenys, anksčiau pranešė Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RTIF) ir Gamalėjaus tyrimų centras.

Tegai:
COVID-19, Sputnik V, vakcinacija, vakcina, Rusija, Vokietija
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Dar šia tema
Pasauliniame vakcinų kongrese išrinkta geriausia vakcina nuo COVID-19
Putinas palygino rusiškas COVID-19 vakcinas su Kalašnikovo automatu
Nausėda papasakojo, kokios vakcinos turėtų būti ES "žaliajame pase"