Raketinis variklis RD-180

"Amazon" paleis palydovus devyniomis raketomis su rusišku RD-180 varikliu

(atnaujinta 12:31 2021.04.26)
Balandžio mėnesį "Roskosmos" pranešė, kad "Energomash" tyrimų ir gamybos asociacija paskurinius šešis RD-180 variklius perkėlė į Ameriką

VILNIUS, balandžio 24 — Sputnik. Pasak "Ars Technica", "Amazon" su "United Launch Alliance" (ULA) pasirašė palydovinio interneto erdvėlaivio "Kuiper" paleidimą devyniose "Atlas V" raketose.

Leidinyje pažymima, kad nėra tiksliai žinoma, kiek palydovų bus paleista su kiekviena raketa. "Ars Technica" primena, kad "Amazon" savo erdvėlaiviui paleisti pasirinko ne "SpaceX" raketą "Falcon 9", nes "Starlink" palydovų sistema yra potencialus "Kuiper" konkurentas.

Anot "Ars Technica", ULA turi pakankamai "Atlas V" raketų, varomų rusiškais RD-180 varikliais, kurių eksploatacija baigsis per artimiausius kelerius metus.

Balandžio mėnesį "Roskosmos" pranešė, kad "Energomash" tyrimų ir gamybos asociacija paskurinius šešis RD-180 variklius perkėlė į Ameriką.

"Amazon" investicija į projektą "Kuiper", kuriame dirba daugiau nei 500 žmonių, siekia 10 mlrd. Vykdant programą planuojama į Žemės orbitą paleisti 3 236 palydovus. Iki 2026 metų liepos mėnesio kosmose turėtų būti bent pusė nurodyto erdvėlaivių skaičiaus.

Tegai:
Roskosmos, kosmosas, Amazon, JAV, Rusija
Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas

Puškovas papasakojo, apie kokią Rusiją svajoja Baidenas

(atnaujinta 11:09 2021.05.10)
Anksčiau Turkijos agentūros "Anadolu" žurnalistas rašė apie JAV norą grąžinti Rusiją į Boriso Jelcino prezidentavimo metus

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas "Telegram" papasakojo, apie kokią Rusiją svajoja JAV prezidentas DŽo Baidenas.

"Baidenas svajoja apie 90-ųjų Rusiją, tai yra apie priklausomą ir paklusnią Rusiją, panašią į Ukrainą. Tačiau Rusijos ten nesugrąžinti: tai praeitis", — sakė Puškovas.

Senatorius paragino Amerikos lyderį "nustoti svajoti" ir pabrėžė, kad Baideno viltys nepasiteisins.

Anksčiau Turkijos agentūros "Anadolu" žurnalistas Ilyas Kemaloglu rašė apie JAV norą grąžinti Rusiją į Boriso Jelcino prezidentavimo metus.

Dar šia tema
"Akivaizdus melas": karo ekspertas apie NATO signalą Rusijai
Ekspertas įvertino Suomijos žvalgybos pranešimą apie Rusijos veiklą Europoje
"Putinas įspėjo varžovus". Ką užsienio žiniasklaida rašė apie Pergalės paradą
Rusijos kariai, archyvinė nuotrauka

Federacijos Taryba pažadėjo "nedelsiant suduoti atkirtį" Europos puolimo atveju

(atnaujinta 20:40 2021.05.09)
Anksčiau Suomijos gynybos ministerijoje buvo paskelbta ataskaitą, kurioje skelbiama apie aukštą Rusijos pasirengimą naudoti ginkluotąsias pajėgas Europos regione

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Rusijos Federacijos Tarybos Tarptautinio komiteto narys Sergejus Cekovas pareiškė, kad Europa turėtų žinoti apie triuškinančią atkirtį, kurią Europa gaus, jei užpuls Rusiją.

Anksčiau Suomijos gynybos ministerijoje buvo paskelbta ataskaitą, kurioje skelbiama apie aukštą Rusijos pasirengimą naudoti ginkluotąsias pajėgas Europos regione. Be to dokumente buvo labai aukštai įvertintas Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų paruošimas.

"Europoje turėtų žinoti, kad atakos prieš Rusiją atveju, jie sulauks greitą ir triuškinančią atkirtį", — sakė RIA Novosti Cekovas.

Tarybos narys pabrėžė, kad Rusijos Federacija nesiruošia atakuoti, tačiau gali suduoti atkirtį.

"Pareiškimas apie aukštą mūsų ginkluotųjų pajėgų pasirengimo lygį yra objektyvus vertinimas", — pridūrė jis.

Pasisakymai apie "Rusijos grėsmę" periodiškai skamba iš Vakarų politikų. Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija niekada nepuls jokios NATO šalies. Pasak Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos vadovo Sergejaus Lavrovo, NATO puikiai žino, kad Maskva neturi planų pulti, bet tiesiog naudojasi prielaida, siekdamas dislokuoti daugiau įrangos ir batalionų šalia Rusijos sienų. Maskva ne kartą išreiškė susirūpinimą dėl Aljanso pajėgų padidėjimo Europoje.

Tegai:
Europa, Rusija