Džo Baidenas

Politologas įvardijo pagrindinę žemo Baideno reitingo priežastį

(atnaujinta 23:39 2021.04.26)
Apklausa buvo atlikta balandžio 18–21 dienomis anglų ir ispanų kalbomis. Joje dalyvavo 1 007 suaugusieji

VILNIUS, balandžio 26 — Sputnik. Itin žemas JAV prezidento Džo Baideno reitingo įvertinimas per pirmąsias 100 jo prezidentavimo dienų daugiausia susijęs su tuo, kad jis nepateisino filosofijos, su kuria ėjo į rinkimus, žadėdamas suvienyti Vakarus su bendromis vertybėmis, mano mano Rusijos politologas, Maskvos valstybinio universiteto Filosofijos fakulteto docentas Borisas Mežujevas, praneša RIA Novosti.

Baideno reitingas per pirmąsias 100 prezidentavimo dienų tapo vienas žemiausių istorijoje — 52 proc., o nuo 1945 metų šis skaičius buvo žemesnis tik tarp prezidentų Džeraldo Fordo (48 proc.) ir Donaldo Trampo (42 proc.), apklausa buvo atlikta "The Washington Post" ir "ABC News".

"Žinoma, galite remtis amžiumi ir kai kuriais neįtikinamais personalo sprendimais, inercine kova su koronavirusu. Bet aš norėčiau atkreipti dėmesį į pagrindinę priežastį — tai slypi tame, kad politinė filosofija, su kuria atėjo Baidenas, mano nuomone, nepasitvirtino. Baidenas atėjo kaip žmogus, sakęs, kad jis sujungs Vakarus su kai kuriomis bendromis vertybėmis, jog jis ne tik susitaikys su Prancūzija ir Vokietija, bet ir atkurs tam tikrą bendrą Vakarų idėją, kurią tariamai sunaikino Donaldas Trampas, kaip vieną civilizaciją, kurią vienija demokratinės vertybės", — sakė ekspertas.

Kaip pabrėžė agentūros pašnekovas, Prancūzija ir Vokietija nenori atsisakyti ekonominių santykių su Kinija.

"Siekdami kai kurių idėjų, jie nenori eiti į visavertį ekonominį konfliktą su Rusija, tai yra, atsisakyti "Nord Stream-2" ir eiti į jiems pavojingesnį konfliktą su Kinija ir prarasti galimybę iš Kinijos gauti pigias technologijas mainais į bendrą aukštesnės vienybės idėją", — pridūrė jis.

Apklausos duomenimis, 52 % respondentų "vienareikšmiškai" arba "šiek tiek" pritaria Baideno darbui, įskaitant 90 % demokratų, 47 % nepriklausomų respondentų ir 13 % respublikonų. 42 % apklaustųjų išreiškė nepritarimą. Telefoninė apklausa buvo atlikta balandžio 18–21 dienomis anglų ir ispanų kalbomis. Joje dalyvavo 1 007 suaugusieji. Paklaida yra 3,5 procentinio punkto.

Tegai:
reitingas, Džo Baidenas
Parduotuvė

Europoje pripažintas pavojingu populiarus maisto dažiklis

(atnaujinta 10:17 2021.05.09)
Šis maisto dažiklis yra titano dioksidas, jis suteikia produktams patrauklią išvaizdą ir prailgina galiojimo laiką

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Europos maisto saugos agentūra (EFSA) nebelaiko paplitusio dirbtinio dažiklio E-171 saugiu maisto priedu. Api tai teigiama agentūros pranešime spaudai.

E-171 yra titano dioksidas. Jis suteikia produktams patrauklią išvaizdą ir prailgina galiojimo laiką. Be to, titano dioksidas naudojamas lakų ir dažų, keramikos, stiklo, gumos, popieriaus ir plastiko, kosmetikos, vaistų ir higienos produktų gamybai.

"Atsižvelgusi į visus turimus mokslinius tyrimus ir duomenis, ekspertų grupė padarė išvadą, kad titano dioksidas nebegali būti laikomas saugiu kaip maisto papildas. Svarbiausiu veiksniu šiose išvadose tapo tai, kad mes negalėjome atmesti būgštavimus apie genotoksiškumą (medžiagos gebėjimą pažeisti DNR — Sputnik) po titano dioksido dalelių suvartojimo. Praryjant titano dioksido dalelių įsavinimas yra mažas, tačiau jis gali kauptis organizme", — pasakė pagrindinis ekspertas Madžedas Junesas.

EFSA taip pat pažymėjo, kad nebegali nustatyti leistinos E-171 dienos normos.

Anksčiau Prancūzijoje buvo uždrausta parduoti produktus su titano dioksidu. Europos Komisija ir valstybės narės ketina peržiūrėti EMST išvadas ir priimti sprendimą dėl rekomendacijų vartotojams ir taisyklių.

Tegai:
sveikata, Europa, maistas
 Sputnik V, archyvinė nuotrauka

"Bild": derybos dėl "Sputnik V" vakcinos tiekimo Vokietijai yra aklavietėje

(atnaujinta 18:32 2021.05.09)
Rusija negalės tiekti savo "Sputnik V" vakcinos Vokietijai 2021 metų birželio – liepos mėnesiais, o po šio laikotarpio jos poreikis išnyks dėl to, kad išsiplės kitų vakcinų tiekimas

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Rusija negalės pristatyti vakcinos "Sputnik V" iki rugpjūčio mėnesio dėl vėluojančios gamybos ir susitarimo su Indija, derybos dėl tiekimo pateko į aklavietę, praneša leidinys "Bild" su nuoroda į darbo grupę prie Vokietijos ekonomikos ministerijos.

Pasak laikraščio šaltinio, derybos yra "tikrai mirusios", nes po vasaros planuojama, kad Vokietija gaus pakankamai kitų koronaviruso vakcinų iš kitų gamintojų.

Europos vaistų agentūra (EVA) taip pat dar neatliko rusiško vaisto sertifikavimo, ES reikalavimai pasirodė "didesni, nei tikėtasi Maskvoje", rašo bulvarinis leidinys.

Anksčiau kelios Vokietijos federalinės žemės paskelbė ketinančios vienašališkai įsigyti "Sputnik V: vakciną, o Bavarijoje valdžia pasirašė ketinimų susitarimą.

Rusijos "Sputnik V" vakcina nuo koronaviruso jau patvirtinta 64 šalyse, kuriose iš viso gyvena daugiau kaip 3,2 milijardo žmonių. "Sputnik V" užima antrą vietą pasaulyje pagal vyriausybės reguliavimo institucijų gautų patvirtinimų skaičių. Remiantis 3,8 milijono paskiepytų rusų duomenų analize, vakcinos veiksmingumas yra 97,6%, o tai yra daugiau nei anksčiau medicinos žurnalo "The Lancet" (91,6%) nurodyti dyžuomenys, anksčiau pranešė Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RTIF) ir Gamalėjaus tyrimų centras.

Tegai:
COVID-19, Sputnik V, vakcinacija, vakcina, Rusija, Vokietija
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Dar šia tema
Pasauliniame vakcinų kongrese išrinkta geriausia vakcina nuo COVID-19
Putinas palygino rusiškas COVID-19 vakcinas su Kalašnikovo automatu
Nausėda papasakojo, kokios vakcinos turėtų būti ES "žaliajame pase"