Vindzoro pilis, princo Filipo laidotuvės

Ponis, karieta ir titulas: paaiškėjo princo Filipo palikimo detalės

(atnaujinta 13:53 2021.04.27)
Kas iš karališkosios šeimos gavo "geriausią palikimo gabalą" ir pateko į mirusio hercogo testamentą — sužinojo britų žiniasklaida

VILNIUS, balandžio 26 — Sputnik. Paaiškėjo Didžiosios Britanijos karalienės mirusio vyro — princo Filipo — testamento detalės, apie tai papasakojo britų žiniasklaida.

Princo Filipo laidotuvės įvyko balandžio 17 d. Šis įvykis sukėlė didelį atgarsį žiniasklaidoje. Princo Hario atvykimas, Megan Markl nebuvimas atsisveikinimo ceremonijoje, slaptas princo Čarlzo susitikimas su jauniausiu sūnumi ir ceremonijos draudimai buvo aptariami kelias savaites. Tačiau labiausiai gerbėjus domino mirusiojo palikimo klausimas.

Atskleistos princo Filipo testamento detalės: viską, kas buvo paveldėta, ir naujų hercogo turto savininkų vardus paskelbė leidinys "Daily Express".

Manoma, kad princo turtas siekia iki 30 milijonų svarų, o didelė turto dalis — vertingi daiktai ir nekilnojamasis turtas. Be to, princui priklausė kelių korporacijų akcijos, meno kūriniai ir retenybių kolekcija.

Ir jei pagrindinė mirusiojo palikimo dalis atiteks žmonai karalienei, tai ponį ir jo mylimą žalią karietą gaus jo anūkė, princo Edvardo dukra Luiza Vindzor.

O pats Edvardas, pagal jauniausio sūnaus teisę, paveldės savo tėvo titulą ir taps Edinburgo hercogu, tačiau tai įvyks tik mirus Elžbietai II.

Princas Filipas mirė balandžio 9 dieną, eidamas 100-uosius gyvenimo metus.

Tegai:
Princas Filipas, karališkoji šeima, Didžioji Britanija
Temos:
Karališkosios naujienos (201)
Dar šia tema
Antrojo pasaulinio karo dalyvis, jūreivis, pilotas: koks buvo princas Filipas Mauntbatenas
Britų žiniasklaida papasakojo apie paskutines princo Filipo dienas
Princo Filipo laidotuvės: kaip vyko atsisveikinimas su Elžbietos II vyru
Savireklama: Megan Markl rado būdą atsisveikinti su princu Filipu
Parduotuvė

Europoje pripažintas pavojingu populiarus maisto dažiklis

(atnaujinta 10:17 2021.05.09)
Šis maisto dažiklis yra titano dioksidas, jis suteikia produktams patrauklią išvaizdą ir prailgina galiojimo laiką

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Europos maisto saugos agentūra (EFSA) nebelaiko paplitusio dirbtinio dažiklio E-171 saugiu maisto priedu. Api tai teigiama agentūros pranešime spaudai.

E-171 yra titano dioksidas. Jis suteikia produktams patrauklią išvaizdą ir prailgina galiojimo laiką. Be to, titano dioksidas naudojamas lakų ir dažų, keramikos, stiklo, gumos, popieriaus ir plastiko, kosmetikos, vaistų ir higienos produktų gamybai.

"Atsižvelgusi į visus turimus mokslinius tyrimus ir duomenis, ekspertų grupė padarė išvadą, kad titano dioksidas nebegali būti laikomas saugiu kaip maisto papildas. Svarbiausiu veiksniu šiose išvadose tapo tai, kad mes negalėjome atmesti būgštavimus apie genotoksiškumą (medžiagos gebėjimą pažeisti DNR — Sputnik) po titano dioksido dalelių suvartojimo. Praryjant titano dioksido dalelių įsavinimas yra mažas, tačiau jis gali kauptis organizme", — pasakė pagrindinis ekspertas Madžedas Junesas.

EFSA taip pat pažymėjo, kad nebegali nustatyti leistinos E-171 dienos normos.

Anksčiau Prancūzijoje buvo uždrausta parduoti produktus su titano dioksidu. Europos Komisija ir valstybės narės ketina peržiūrėti EMST išvadas ir priimti sprendimą dėl rekomendacijų vartotojams ir taisyklių.

Tegai:
sveikata, Europa, maistas
 Sputnik V, archyvinė nuotrauka

"Bild": derybos dėl "Sputnik V" vakcinos tiekimo Vokietijai yra aklavietėje

(atnaujinta 18:32 2021.05.09)
Rusija negalės tiekti savo "Sputnik V" vakcinos Vokietijai 2021 metų birželio – liepos mėnesiais, o po šio laikotarpio jos poreikis išnyks dėl to, kad išsiplės kitų vakcinų tiekimas

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Rusija negalės pristatyti vakcinos "Sputnik V" iki rugpjūčio mėnesio dėl vėluojančios gamybos ir susitarimo su Indija, derybos dėl tiekimo pateko į aklavietę, praneša leidinys "Bild" su nuoroda į darbo grupę prie Vokietijos ekonomikos ministerijos.

Pasak laikraščio šaltinio, derybos yra "tikrai mirusios", nes po vasaros planuojama, kad Vokietija gaus pakankamai kitų koronaviruso vakcinų iš kitų gamintojų.

Europos vaistų agentūra (EVA) taip pat dar neatliko rusiško vaisto sertifikavimo, ES reikalavimai pasirodė "didesni, nei tikėtasi Maskvoje", rašo bulvarinis leidinys.

Anksčiau kelios Vokietijos federalinės žemės paskelbė ketinančios vienašališkai įsigyti "Sputnik V: vakciną, o Bavarijoje valdžia pasirašė ketinimų susitarimą.

Rusijos "Sputnik V" vakcina nuo koronaviruso jau patvirtinta 64 šalyse, kuriose iš viso gyvena daugiau kaip 3,2 milijardo žmonių. "Sputnik V" užima antrą vietą pasaulyje pagal vyriausybės reguliavimo institucijų gautų patvirtinimų skaičių. Remiantis 3,8 milijono paskiepytų rusų duomenų analize, vakcinos veiksmingumas yra 97,6%, o tai yra daugiau nei anksčiau medicinos žurnalo "The Lancet" (91,6%) nurodyti dyžuomenys, anksčiau pranešė Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RTIF) ir Gamalėjaus tyrimų centras.

Tegai:
COVID-19, Sputnik V, vakcinacija, vakcina, Rusija, Vokietija
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Dar šia tema
Pasauliniame vakcinų kongrese išrinkta geriausia vakcina nuo COVID-19
Putinas palygino rusiškas COVID-19 vakcinas su Kalašnikovo automatu
Nausėda papasakojo, kokios vakcinos turėtų būti ES "žaliajame pase"