Nelaimė Merono kalne, šiaurinėje Izraelio dalyje, nuotrauka iš įvykio vietos

Tragedija Izraelyje: per piligrimų spūstį žuvo mažiausiai 44 žmonės

(atnaujinta 15:26 2021.04.30)
Renginio dalyvių ir žuvusiųjų evakuaciją organizuoja kariškiai, kai kurių aukų būklė yra kritinė

VILNIUS, balandžio 30 — Sputnik. Dešimtys žmonių tapo incidento aukomis per religinę šventę Lag BaOmer netoli šiaurinėje Izraelio dalyje esančio Merono kalno, praneša "Jerusalem Post".

Anot leidinio, nelaimės metu žuvo 44 žmonės, dar kelios dešimtys sužeisti. Kaip pastebėjo gydytojai, keli žmonės yra ypač sunkios ir kritinės būklės. Iš viso sužeisti 103 šventės dalyviai.

Įvykio vietoje buvo įrengta lauko stovykla. Kariuomenė dalyvavo žuvusiųjų evakuacijoje ir sužeistųjų perkėlime tarp Cfato, Naharijos, Haifos, Tiberijos ir Jeruzalės medicinos įstaigų.

Jungtinės Hatzalah savanorių medicinos organizacijos direktorius Eli Polakas žurnalistams sakė, kad incidentas įvyko, kai minia piligrimų bandė patekti į dar uždarytą religinį kompleksą.

Dėl spūsties dešimtys žmonių buvo pastumti į tvoras. Iš pradžių pateikta informacija, kad per nelaimę griuvo atitvarai. Izraelio policija pradėjo šio įvykio tyrimą.

ЧП на горе Мерон на севере Израиля
© AFP 2021 / JACK GUEZ
Nelaimė Merono kalne, šiaurinėje Izraelio dalyje

Ministras pirmininkas Benjaminas Netanjahu šį įvykį pavadino "sunkia katastrofa" ir pažymėjo, kad "meldžiasi už sužeistųjų išgydymą".

Lag BaOmer susitikimas buvo pirmasis masinis renginys Izraelyje po COVID-19 apribojimų panaikinimo. Renginyje dalyvavo iki 100 tūkstančių žmonių.

ЧП на горе Мерон на севере Израиля
© AFP 2021 / JACK GUEZ
Nelaimė Merono kalne, šiaurinėje Izraelio dalyje

Lag BaOmer šventės metu piligrimai aplanko rabino Šimono Bar-Jochai kapą, esantį ant Merono kalno, ir pagerbia epidemijos, nusinešusios kelių tūkstančių žmonių gyvybes I ir II amžių po Kristaus sankirtoje, aukų atminimą.

Tegai:
nelaimė, tragedija, Izraelis
Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas

Puškovas papasakojo, apie kokią Rusiją svajoja Baidenas

(atnaujinta 11:09 2021.05.10)
Anksčiau Turkijos agentūros "Anadolu" žurnalistas rašė apie JAV norą grąžinti Rusiją į Boriso Jelcino prezidentavimo metus

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas "Telegram" papasakojo, apie kokią Rusiją svajoja JAV prezidentas DŽo Baidenas.

"Baidenas svajoja apie 90-ųjų Rusiją, tai yra apie priklausomą ir paklusnią Rusiją, panašią į Ukrainą. Tačiau Rusijos ten nesugrąžinti: tai praeitis", — sakė Puškovas.

Senatorius paragino Amerikos lyderį "nustoti svajoti" ir pabrėžė, kad Baideno viltys nepasiteisins.

Anksčiau Turkijos agentūros "Anadolu" žurnalistas Ilyas Kemaloglu rašė apie JAV norą grąžinti Rusiją į Boriso Jelcino prezidentavimo metus.

Dar šia tema
"Akivaizdus melas": karo ekspertas apie NATO signalą Rusijai
Ekspertas įvertino Suomijos žvalgybos pranešimą apie Rusijos veiklą Europoje
"Putinas įspėjo varžovus". Ką užsienio žiniasklaida rašė apie Pergalės paradą
Rusijos kariai, archyvinė nuotrauka

Federacijos Taryba pažadėjo "nedelsiant suduoti atkirtį" Europos puolimo atveju

(atnaujinta 20:40 2021.05.09)
Anksčiau Suomijos gynybos ministerijoje buvo paskelbta ataskaitą, kurioje skelbiama apie aukštą Rusijos pasirengimą naudoti ginkluotąsias pajėgas Europos regione

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Rusijos Federacijos Tarybos Tarptautinio komiteto narys Sergejus Cekovas pareiškė, kad Europa turėtų žinoti apie triuškinančią atkirtį, kurią Europa gaus, jei užpuls Rusiją.

Anksčiau Suomijos gynybos ministerijoje buvo paskelbta ataskaitą, kurioje skelbiama apie aukštą Rusijos pasirengimą naudoti ginkluotąsias pajėgas Europos regione. Be to dokumente buvo labai aukštai įvertintas Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų paruošimas.

"Europoje turėtų žinoti, kad atakos prieš Rusiją atveju, jie sulauks greitą ir triuškinančią atkirtį", — sakė RIA Novosti Cekovas.

Tarybos narys pabrėžė, kad Rusijos Federacija nesiruošia atakuoti, tačiau gali suduoti atkirtį.

"Pareiškimas apie aukštą mūsų ginkluotųjų pajėgų pasirengimo lygį yra objektyvus vertinimas", — pridūrė jis.

Pasisakymai apie "Rusijos grėsmę" periodiškai skamba iš Vakarų politikų. Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija niekada nepuls jokios NATO šalies. Pasak Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos vadovo Sergejaus Lavrovo, NATO puikiai žino, kad Maskva neturi planų pulti, bet tiesiog naudojasi prielaida, siekdamas dislokuoti daugiau įrangos ir batalionų šalia Rusijos sienų. Maskva ne kartą išreiškė susirūpinimą dėl Aljanso pajėgų padidėjimo Europoje.

Tegai:
Europa, Rusija