JAV prezidentas Džo Baidenas

Baidenas pareiškė, jog nelaiko JAV rasistine šalimi

(atnaujinta 19:47 2021.04.30)
Anksčiau savo pirmame kreipimesi į abu Kongreso rūmus Baidenas pareiškė, kad reikia panaikinti sisteminį rasizmą JAV

VILNIUS, balandžio 30 — Sputnik. JAV prezidentas Džo Baidenas pareiškė, kad nelaiko JAV rasistine šalimi.

Anksčiau savo pirmame kreipimesi į abu Kongreso rūmus Baidenas pareiškė, kad reikia panaikinti sisteminį rasizmą JAV. Respublikonai, kaip įprasta, atsakė Baidenui prieštaraudami jo politikai. Šį kartą atsakomąją kalbą pateikė senatorius Timas Skotas (Tim Scott), vienintelis juodaodis respublikonas-senatorius, kuris ypač pabrėžė, kad "Amerika nėra rasistinė šalis".

"Nemanau, kad amerikiečiai yra rasistai", — sakė Baidenas interviu "NBC".

"Aš nemanau, kad Amerika — rasistinė (šalis), bet manau, kad Džimo Krou įstatymų poveikis (įstatymai, galioję nuo XIX a. pabaigos iki 1964 metų), o prieš tai vergija turėjo savo kainą, ir mes turime su tuo susitvarkyti", — sakė Baidenas.

2020 metais JAV nuvilnijo protestų ir riaušių banga po Džordžo Floido mirties nuo policininko rankos. Internete pasirodė vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip policija surakina Floidą antrankiais, paguldo ant žemės, ir vienas iš pareigūnų keliu prispaudžia jam kaklą. Vienam policijos pareigūnui pareikšti įtarimai dėl žmogžudystės, trims kitiems — dėl bendrininkavimo. Po Floido mirties sustiprėjo judėjimas "Black Lives Matter", kuris priešinasi smurtui prieš juodaodžius.

Tegai:
Džo Baidenas, JAV
Dar šia tema
Politologas įvardijo pagrindinę žemo Baideno reitingo priežastį
Baidenas tris kartus užsikirto kalbėdamas apie Rusiją
Ekspertas įvardijo JAV politikos prioritetus
Parduotuvė

Europoje pripažintas pavojingu populiarus maisto dažiklis

(atnaujinta 10:17 2021.05.09)
Šis maisto dažiklis yra titano dioksidas, jis suteikia produktams patrauklią išvaizdą ir prailgina galiojimo laiką

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Europos maisto saugos agentūra (EFSA) nebelaiko paplitusio dirbtinio dažiklio E-171 saugiu maisto priedu. Api tai teigiama agentūros pranešime spaudai.

E-171 yra titano dioksidas. Jis suteikia produktams patrauklią išvaizdą ir prailgina galiojimo laiką. Be to, titano dioksidas naudojamas lakų ir dažų, keramikos, stiklo, gumos, popieriaus ir plastiko, kosmetikos, vaistų ir higienos produktų gamybai.

"Atsižvelgusi į visus turimus mokslinius tyrimus ir duomenis, ekspertų grupė padarė išvadą, kad titano dioksidas nebegali būti laikomas saugiu kaip maisto papildas. Svarbiausiu veiksniu šiose išvadose tapo tai, kad mes negalėjome atmesti būgštavimus apie genotoksiškumą (medžiagos gebėjimą pažeisti DNR — Sputnik) po titano dioksido dalelių suvartojimo. Praryjant titano dioksido dalelių įsavinimas yra mažas, tačiau jis gali kauptis organizme", — pasakė pagrindinis ekspertas Madžedas Junesas.

EFSA taip pat pažymėjo, kad nebegali nustatyti leistinos E-171 dienos normos.

Anksčiau Prancūzijoje buvo uždrausta parduoti produktus su titano dioksidu. Europos Komisija ir valstybės narės ketina peržiūrėti EMST išvadas ir priimti sprendimą dėl rekomendacijų vartotojams ir taisyklių.

Tegai:
sveikata, Europa, maistas
 Sputnik V, archyvinė nuotrauka

"Bild": derybos dėl "Sputnik V" vakcinos tiekimo Vokietijai yra aklavietėje

(atnaujinta 18:32 2021.05.09)
Rusija negalės tiekti savo "Sputnik V" vakcinos Vokietijai 2021 metų birželio – liepos mėnesiais, o po šio laikotarpio jos poreikis išnyks dėl to, kad išsiplės kitų vakcinų tiekimas

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Rusija negalės pristatyti vakcinos "Sputnik V" iki rugpjūčio mėnesio dėl vėluojančios gamybos ir susitarimo su Indija, derybos dėl tiekimo pateko į aklavietę, praneša leidinys "Bild" su nuoroda į darbo grupę prie Vokietijos ekonomikos ministerijos.

Pasak laikraščio šaltinio, derybos yra "tikrai mirusios", nes po vasaros planuojama, kad Vokietija gaus pakankamai kitų koronaviruso vakcinų iš kitų gamintojų.

Europos vaistų agentūra (EVA) taip pat dar neatliko rusiško vaisto sertifikavimo, ES reikalavimai pasirodė "didesni, nei tikėtasi Maskvoje", rašo bulvarinis leidinys.

Anksčiau kelios Vokietijos federalinės žemės paskelbė ketinančios vienašališkai įsigyti "Sputnik V: vakciną, o Bavarijoje valdžia pasirašė ketinimų susitarimą.

Rusijos "Sputnik V" vakcina nuo koronaviruso jau patvirtinta 64 šalyse, kuriose iš viso gyvena daugiau kaip 3,2 milijardo žmonių. "Sputnik V" užima antrą vietą pasaulyje pagal vyriausybės reguliavimo institucijų gautų patvirtinimų skaičių. Remiantis 3,8 milijono paskiepytų rusų duomenų analize, vakcinos veiksmingumas yra 97,6%, o tai yra daugiau nei anksčiau medicinos žurnalo "The Lancet" (91,6%) nurodyti dyžuomenys, anksčiau pranešė Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RTIF) ir Gamalėjaus tyrimų centras.

Tegai:
COVID-19, Sputnik V, vakcinacija, vakcina, Rusija, Vokietija
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Dar šia tema
Pasauliniame vakcinų kongrese išrinkta geriausia vakcina nuo COVID-19
Putinas palygino rusiškas COVID-19 vakcinas su Kalašnikovo automatu
Nausėda papasakojo, kokios vakcinos turėtų būti ES "žaliajame pase"